Vláda schválila zpřísněná pravidla pro použití ochrany dýchacích cest

145540823 10158809865805390_3994924064715405370_oV pondělí 22. února jednala vláda o zavedení povinnosti nošení respirátoru či jiné kvalitnější ochrany dýchacích cest na místech s vyšší koncentrací lidí. Respirátory třídy FFP2/KN95 nebo dvě přes sebe nošené chirurgické roušky budou nakonec povinné od čtvrtka 25. února.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný již minulý pátek avizoval, že povinnost bude platit od pondělní půlnoci. Vláda po včerejším dlouhém jednání odsouhlasila nošení respirátorů v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách a v prostředcích hromadné dopravy, v motorových vozidlech, ambulancích, pobytových zařízeních sociálních služeb nebo například na letištích.

Nařízení platí pro všechny osoby starší 15 let. Děti ve věku od 2 do 15 let musí nosit chirurgickou, nikoliv látkovou roušku. Od 1. března vláda dále nařizuje povinnost nošení kvalitnějších ochranných pomůcek, a to na veřejně přístupných místech, kde budou více než dvě osoby na vzdálenost kratší dvou metrů.

Podrobnější informace naleznete na stránce Vlády České republiky.

Lucie Málková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.