Držitelé průkazu ZTP zaparkují v centru na 2 hodiny zdarma

Réservé copyNový parkovací systém počítá také s vyhrazenými parkovacími místy pro vozidla držitelů parkovacích průkazů pro osoby se zdravotním postižením (ZTP).

„Místa jsou označena svislou dopravní značkou IP12 se symbolem invalidního vozíku a dodatkovou tabulkou s nápisem „max 2 hodiny s parkovacím kotoučem" a vodorovným dopravním značením V10f se symbolem invalidního vozíku," uvedl vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Jiří Pospíchal.

Majitelé průkazů ZTP mohou využít bezplatného parkování na vyznačených místech s omezeným přístupem, a to po dobu 2 hodin s umístěním parkovacího kotouče. Na jiných než takto označených parkovacích místech tato možnost neplatí. Parkovací kotouč je možné zakoupit v Turistickém informačním centru Velké Meziříčí v budově staré radnice, kancelář číslo 103.

Lucie Málková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.