Dnešní den bude nejen na Velkomeziříčsku ve znamení policejní akce Speed Marathon

policie.cz2Zda řidiči dodržují maximální povolenou rychlost jízdy budou dnes kontrolovat na různých místech Česka policisté v rámci celoevropské bezpečnostní akce nazvané Speed Marathon. Na Velkomeziříčsku můžete na hlídku narazit například u obcí Oslavice, Dolní Radslavice, Lhotky nebo přímo v některých částech města Velké Meziříčí. Lokality, které jsou označovány jako rizikové, vybírali policisté i veřejnost.

Kontrolu budou policisté provádět po celý dnešní den. „Cílem akce je upozornit na rizika spojená s nedodržováním rychlosti. Každoročně tento přestupek způsobuje tisíce dopravních nehod a nese s sebou i desítky zmařených lidských životů," upozornila vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková. Dohromady v rámci celoevropské akce Speed Marathon budou policisté měřit rychlost na osmi stovkách míst v celé republice.

Zuzana Dudášová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.