Kraj Vysočina patří mezi nejúspěšnější kraje v třídění odpadů

IMG 20200828_153841„Z dat společnosti EKO-KOM, a. s., vyplývá, že v roce 2020 vytřídil každý obyvatel Kraje Vysočina dohromady 59,7 kilogramu papíru, plastu, nápojových kartonů, čirého a barevného skla, což je o 3,5 kilogramu více než v roce 2019. Při započítání 20,6 kg kovů patří Vysočině mezi kraji první místo, bez kovů pak místo třetí. Kraj Vysočina má také mezi ostatními kraji nejhustší sběrnou síť. Podobně zaujímá Vysočina přední příčky v hodnocení krajů ve sběru elektrospotřebičů a baterií. Dokazují to dlouhodobé statistiky a díky ukázněným občanům, zodpovědné práci obcí, měst a svozových firem patří náš kraj dlouhodobě mezi nejlepší v Česku," pochvaluje si výsledky náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Lukáš Vlček.

Kraj Vysočina děkuje všem obcím a jejím občanům, že třídí svůj odpad zodpovědně!

Více informací Eva Navrátilová, odbor životního prostředí a zemědělství
Krajský úřad Kraje Vysočina

Image

Image

Image 1

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Výběrko územní plánování
  • Výběrko živnosteské

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.