Po nádražní budově v Křižanově se rekonstrukce dočká i ta v Meziříčí

2 copySpráva železnic opravuje nejen výpravní budovy po celé republice. Jen v letošním roce již dokončila rekonstrukci 28 objektů a další plánuje. Náklady všech zamýšlených rekonstrukcí nádražních objektů přesáhnou dvě miliardy korun. Meziříčští si na přestavbu počkají, začít by se mělo v roce 2022.

Nádraží v Křižanově prošlo velkou a nákladnou rekonstrukcí. Zásadní proměny se dočkala výpravní budova, jejíž část se zbourala a na uvolněném místě vznikla plocha pro cestující se zastávkou autobusu. Rekonstrukce zbývající části budovy zahrnovala zateplení, novou střechu a vytvoření moderního bezbariérového prostoru s čekárnou, pokladnou i toaletou. Bezbariérovost až na ostrovní nástupiště pro cestující zabezpečují nové výtahy. „Celkové náklady stavby dosahují 58 milionů korun," vyčíslila opravu nádražní budovy v Křižanově Nela Friebová, tisková mluvčí Správy železnic.

Rekonstrukcí by měla projít také výpravní budova ve stanici Velké Meziříčí, jejíž zahájení plánují železničáři na jaro 2022. K tomu uvedla Friebová: „Rekonstrukce by měla trvat dle předpokladů do jara 2023." Obdobně jako v nedalekém Křižanově se cestující dočkají nové čekárny s bezbariérovým přístupem, zateplené fasády i výměny oken, dveří a střechy. V blízkosti nechá Správa železnic vybudovat odstavné parkoviště.
„Předpokládané náklady oprav nádražní budovy ve Velkém Meziříčí dosahují 44 milionů korun," doplnila Friebová.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Městský úřad přijme pracovníka oddělení investorské činnosti
  • Město pronajme nebytový prostor

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.