Ve Svitu by mohly svítit solární lampy

P1310099Město v reakci na podněty občanů zjišťuje možnosti vybudování osvětlení na odstavném parkovišti v bývalém areálu Svitu. Jednou z nejlepších variant se zdá být pouliční osvětlení se solárními panely.

Rozsvítit odstavnou plochu by mohlo dvanáct pouličních lamp na šesti stožárech, které díky zdroji energie šetří životní prostředí i finanční prostředky. Pořizovací náklady jsou sice vyšší, ale následný provoz je zdarma. Z dlouhodobého hlediska se jedná o ekonomicky úspornější možnost osvětlení veřejné plochy, než jsou tradiční pouliční lampy. Další výhodou jsou ušetřené náklady za výkopové práce. K solárnímu osvětlení totiž nevedou kabely. Po získání podkladů a cenových nabídek by se mělo o solárním osvětlení jednat na radě města.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.