Řeší se oprava a rozšíření knihovny

P1360948 copyPrvní krok pro zlepšení stavu knihovny udělalo město právě nyní, a to zadáním studie proveditelnosti, která má říct, jakým způsobem lze knihovnu rozšířit, a to především s ohledem na požadavky samotného vedení knihovny, prostorových možností pozemku a finančních možností města z hlediska samotné investice i budoucího provozu budovy. Podnětem k vypracování studie byl nevyhovující stav budovy, nedostatečná kapacita výpůjčních i skladových prostor a úplná absence vhodného místa pro konání besed a jiných akcí.

V případě kladného vyhodnocení záměru by mohlo dojít k přístavbě multifunkčního sálu s bohatou kapacitou. Směrem do zahrady by tak vznikl konferenční i výstavní sál a další prostory. Studie proveditelnosti by měla být hotová v druhé polovině podzimu.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.