Premiér Babiš navštívil Kraj Vysočina. Zavítal i do Velkého Meziříčí

13 2Ve čtvrtek 9. září navštívil Kraj Vysočina předseda Vlády České republiky Andrej Babiš. Svůj nabitý program zahájil účastí na jednání o možném financování rekonstrukce zimního stadionu ve Velkém Meziříčí, odkud dále pokračoval do místní společnosti Agados.

Jedna z největších investičních akcí letošního roku, dlouho očekávaná rekonstrukce zimního stadionu, se dostala do problémů. V rámci zajištění dostatečného objemu financí na realizaci tohoto záměru zažádalo město koncem loňského roku o dotaci u Národní sportovní agentury. Prostřednictvím investiční dotační výzvy nad 10 mil. Kč usilovalo město o získání finanční podpory v maximální možné výši, tedy 50 milionů korun. Za účelem splnění povinných dotačních podmínek vynaložilo vedení města přibližně 12 milionů korun. Po několikaměsíčním čekání na vyhodnocení žádosti obdrželo město informaci o celkovém zrušení dotační výzvy. Národní sportovní agentura vyhlásila novou dotační výzvu s názvem Regiony 2021, u níž oproti předchozí výzvě město Velké Meziříčí, stejně tak jako řada dalších měst obdobné velikosti, nesplňuje její podmínky.

Starosta a místostarosta města, ředitel Sportoviště VM včetně představitelů Horáckého hokejového klubu Velké Meziříčí se společně rozhodli obrátit se na předsedu Národní sportovní agentury Filipa Neussera a předsedu Vlády České republiky Andreje Babiše s otevřenou žádostí o úpravu podmínek Specifické dotační výzvy 11/2021 – Regiony 2021.

Tento dopis vyvolal jednání, které se uskutečnilo dne 9. září za účasti všech výše zmiňovaných. Výsledkem debaty byl příslib schůzky s ministryní pro místní rozvoj, Klárou Dostálovou, se kterou bude vedení města Velké Meziříčí ve věci dále jednat.

Předseda Vlády České republiky Andrej Babiš zavítal i do velkomeziříčské společnosti Agados, předního a zároveň největšího výrobce přívěsů v naší zemi. Součástí setkání s hlavními představiteli organizace byla i prohlídka areálu.

Lucie Málková

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.