Zastupitelé uvolnili peníze na bytový dům pro seniory

P1280795Bytový dům pro seniory v ulici U Světlé dostal na zastupitelstvu zelenou už v únoru letošního roku. Tehdy zastupitelé podpořili záměr přestavby bývalého internátu Střední školy řemesel a služeb Velké Meziříčí na bytový dům pro seniory. Zároveň také souhlasili, aby město podalo žádost o dotaci u Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR).

Na zářijovém zasedání už jen potvrdili shodu a odsouhlasili rozpočtové opatření, které se skládá z 56milionového úvěru a 12 600 000 korun z městské rezervy na investice. Finance z rezervy by měla poté kompenzovat předschválená dotace z MMR. „Výběrová komise z MMR doporučila dotaci ve výši 12,6 milionu korun pro město Velké Meziříčí," zaznělo na zasedání od místostarosty Františka Smažila. Město je tak výstavbě blíž než kdy jindy a občané se mohou těšit na 30 nových bytů. Bývalý internát se promění na byty zejména o velikosti 1+kk.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Oslavická červenec 2022

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.