• Velkomeziříčsko
  • Zprávy
  • První etapa rekonstrukce ulice Nad Gymnáziem je u konce, o opravách až k nadjezdu budou zastupitelé jednat

První etapa rekonstrukce ulice Nad Gymnáziem je u konce, o opravách až k nadjezdu budou zastupitelé jednat

P1420491Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici Nad Gymnáziem skončila v předpokládaném termínu. Od 20. listopadu projíždí řidiči na Fajtův kopec bez omezení. Na velké části oprav od ulice Sokolovská až po křižovatku s ulicí Generála Jaroše se podílelo město. V tomto úseku, který je dokončen, šlo nejenom o rekonstrukci vodovodu a kanalizace, ale také silnice a chodníků.

Od Generála Jaroše po viadukt šlo však pouze o rekonstrukci kanalizace a vodovodu, nikoliv o rekonstrukci komunikací tak, jako ve spodním úseku. Proto mělo dojít pouze k zapravení výkopu, což se stavební firmě příliš dobře nepodařilo. „Nejsme spokojeni se současným stavem povrchů i přesto, že tato část komunikace až po nadjezd nad D1 bude předmětem další etapy rekonstrukce povrchů. Chceme docílit, aby daný úsek byl uveden do přijatelnějšího stavu," okomentoval současný stav místostarosta města František Smažil. V rámci rozdělování přebytku hospodaření budou zastupitelé začátkem příštího roku řešit vyhrazení finančních prostředků na realizaci druhé etapy této rekonstrukce, tedy úseku od viaduktu po nadjezd přes dálnici D1.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.