Rekonstrukci ulice Nad Gymnáziem jsme dokončili

joRekonstrukci vodovodu a kanalizace se společně s rekonstrukcí povrchu komunikace a chodníků v ulici Nad Gymnáziem (od křižovatky na Bezděkov až po křižovatku s Generála Jaroše) podařilo dokončit v řádném termínu. Tento úsek, kde byl investorem Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko (SVK Žďársko), se rekonstruoval s finančním podílem města.

Na druhém úseku ulice Nad Gymnáziem (od křižovatky s Generála Jaroše až za železniční podjezd) byla předmětem opravy pouze rekonstrukce kanalizace s následnou úpravou povrchů po výkopových pracích. I v tomto případě je investorem SVK Žďársko. Ostatní povrchy se uvedly „do původního stavu". Na převážné části délky nového asfaltového povrchu zůstal přibližně 5centimetrový schodek proti původním povrchům. Původní povrchy tvoří popraskaný asfalt, zčásti betonové panely a v menší části pouze hlína. Při přejímce díla byla tato část povrchů komunikace předmětem kritiky ze strany města. „Po diskusi s investorem a firmou provádějící rekonstrukci se na místě dohodnul možný způsob opravy (zadrťování se zástřikem). Pokud však budou i nadále přetrvávat nepříznivé povětrnostní podmínky, bude tato úprava provedena dodatečně," sdělil místostarosta města František Smažil.

Druhá etapa opravy ulice Nad Gymnáziem (rekonstrukce povrchů, nový chodník a veřejné osvětlení) v úseku od křižovatky s Generála Jaroše až po nadjezd nad D1, se připravuje k realizaci v příštím roce. Rozpočet města na rok 2022 bude zastupitelstvo města projednávat 14. prosince.

Lucie Málková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.