Město dnes uctí oběti Velkomeziříčské tragédie

P1310015Od neblahých událostí z konce druhé světové války, známých jako Velkomeziříčská tragédie, uplyne v pátek 6. května 2022 již 77 let. Tradiční pietní akt se na městském hřbitově Karlov uskuteční v den výročí, a to od 17 hodin s doprovodným programem za účasti veřejnosti.

Symbolickým položením věnce ke zrenovovanému památníku padlých projeví svoji duchovní účast hlavní představitelé města i zástupci z řad místních politických klubů. Po dvou letech, během nichž organizaci akce komplikovala vládní nařízení v souvislostí s pandemií koronaviru, se pietní vzpomínky může zúčastnit také široká veřejnost. Vážení spoluobčané, připomeňte si tyto události společně s námi.

Lucie Málková

P1310030 copy

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.