Lidé uctili památku Velkomeziříčské tragédie

25V podvečer 6. května se na městském hřbitově Karlov sešli představitelé města, zástupci z řad politických klubů a další vážení hosté včetně místních občanů, aby uctili památku obětí Velkomeziříčské tragédie. Společně si připomněli již 77. výročí neblahých událostí z konce II. světové války.

Pietní akt se po dvou letech uskutečnil s doprovodným programem a za účasti veřejnosti. Vedení města včetně zástupců z řad politických klubů symbolicky položili věnce ke zrenovovanému památníku padlých a projevili tak svoji duchovní účast. Slova na úvod se zhostil starosta města Alexandros Kaminaras. Poté přítomným zarecitovala báseň Konvalinky od Jaroslava Seiferta studentka Gymnázia Velké Meziříčí, Ráchel Žejšková. Pozvání k účasti přijala také členka Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky, Eva Decroix, která rovněž pronesla k přítomným proslov. Sérii projevů uzavřela pamětnice a zástupkyně Českého svazu bojovníků za svobodu, paní Jitka Rousová. Závěrem zazněla státní hymna.

Děkujeme vám všem, že nezapomínáte a každým rokem si připomínáte poslední květnové dny roku 1945 společně s námi.

Lucie Málková

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.