HÁZENÁ: V dramatickém utkání jsme přemohli Kostelec

DSC 00692. liga muži - JM –10. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Kostelec n. H. 32:30 (15:17)
V posledním letošním domácím utkání jsme doma přivítali rozjetý Kostelec na Hané, který po horším vstupu do sezóny nyní výrazně zabral a s jednobodovým náskokem na náš tým okupoval 4. pozici. Doma se nám ovšem daří a to jsme i dnes chtěli potvrdit.

Jsou to hlavně dobré vstupy do utkání, které nás na naší palubovce zdobí. Dnes to ovšem nebyl tento případ a od úvodních minut se hrála naprosto vyrovnaná partie, kde naopak hosté měli mírně navrch. Po celou první půli jsme neustále stahovali 1-2brankové manko. Problémy nám dělal především hráč extraligových Hranic Ševčík, jehož nechytatelné projektily končily až moc často v naší síti. I proto šli Hanáci do šaten za stavu 15:17 v náš neprospěch.

Ovšem co se nám nepovedlo na úvod 1. dějství, odčinili jsme ve druhém. Náš dobrý vstup nejspíše rozhodl o vývoji celého utkání, jelikož jsme během prvních 5 minut otočili skóre na naši stranu (20:18). Dopomohly k tomu i skvělé zákroky gólmana Derahy, který zlikvidoval několik šancí hostí. A když jsme si do 43 minuty vypracovali již 4brankový náskok, vypadalo to s bodovým ziskem slibně. Bohužel řada našich neproměněných tutovek dala kosteleckým šanci se opět gólově dotáhnout. Ovšem další zlom nastal v 50. minutě, kdy viděl po třetím dvouminutovém trestu červenou kartu Podhrázský. My přesilovku využili a odskočili na 28:23. Ale ani poté se hosté nevzdali a 5 minut před koncem snížili na 29:27. To však bylo z jejich strany vše. Následovaly 3 naše góly, které definitivně pečetily dnešní vítězství. V závěru hosté pouze opticky snížili na 32:30.

Náš tým tak prodloužil sérii domácí neporazitelnosti již na 10 utkání. V posledním kole zajíždíme k utkání do Kuřimi, a pokud chceme přezimovat na 3. pozici, musíme bezpodmínečně vyhrát. V opačném případě to pro nás může znamenat až pád na 7. pozici, jelikož střed tabulky je letos nesmírně vyrovnaný.

7m hody: 6/6:3/3, vyloučení 4:8, navíc hosté ČK
Sled branek: 2:4, 6:5, 7:8, 11:9, 12:11, 12:14, 14:17, 20:18, 24:20, 25:23, 28:23, 29:27, 32:27, 32:30

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Jakub Mach (10/6), Tomáš Rosa (8), Jakub Strýček (6), Martin Janíček (4), Radim Fischer (2), Radek Navrátil (1), Pavel Strašák (1), Pavol Živčic, Tomáš Krčál, František Kratochvíl, Petr Kavka, David Kubiš, Jakub Bezděk, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa.