Velkou cenu Třebíče vyhrál Ondřej Rosa

0509V neděli 14. srpna se konal 39. ročník Velké ceny Třebíče v běhu na 10 000 metrů.

Na start hlavního závodu se postavilo devět běžců. Hned od startu šli do čela závodu Jan Kohut a Ondřej Rosa (odchovanec TJ Sokol Velké Meziříčí). Pravidelně se střídali ve vedení. V posledním kole zaútočil Ondřej Rosa a zvítězil v čase 32:05,73. Druhý doběhl Jan Kohut a třetí David Vaněk.

Z našich atletů se na start postavili ještě Klára Havlišová ve vrhačských disciplínách a Oliver Harvey v běhu na 1 míli.

Klára Havlišová si vybojovala kompletní sadu medailí. 1. místo v hodu oštěpem 38.91, 2. místo v hodu diskem výkonem 24.94 a 3. místo ve vrhu koulí výkonem 08.78.

Oliver Harvey doběhl na 3. místě v mužské kategorii v čase 4:55.42.