Muži vkročili do nové sezóny nejtěsnější porážkou

7II. liga mužů JM – 1. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 32:33 (16:16)

Omlazený tým mužů vstupoval do nové sezony s jasným cílem – zahájit vítězně. V prvním kole jsme na naší palubovce hostili nevyzpytatelného soupeře z hanácké metropole – Olomouc, tedy tým plný mladých dravých hráčů. I když soupeř dorazil bez několika opor, i tak jsme nečekali body zadarmo.

Do zápasu jsme vkročili nekoncentrovaně, zakončovali jsme po nepřipravených akcích a dělali technické chyby. Ty hosté trestaly rychlými brejky a v 6. minutě jsme prohrávali již 0:6!!! Až poté jsme se probrali a začali jsme postupně stahovat manko soupeře. Zpřesnili jsme útok a do 22. minuty jsme se dokázali přiblížit na rozdíl jediného zásahu (11:12). A ani nadále jsme nepolevovali a 2 minuty před poločasovou sirénou jsme se poprvé (a bohužel naposledy) dostali do vedení 16:15. Olomouc však ještě před návratem do šaten stihla zkorigovat na 16:16.

Ve druhém dějství se hrála vyrovnaná partie, kdy jsme ale vždy dotahovali 1 – 2 brankový náskok soupeře. Špatná byla především naše obrana, kdy jsme po celé utkání nedokázali pokrývat soupeřovy střelce. Nejvíce nás ale srážely naše vlastní chyby. V kritických okamžicích jsme nedokázali proměnit jasné šance, ztráceli jsme balony a dostávali laciné branky. Tím pádem jsme se za celý 2. poločas ani jednou nedostali do vedení. Z tohoto bohužel na úvod sezony vzešla nejtěsnější prohra 32:33.

V příštím kole nás čeká zápas na palubovce v Prostějově, kde budeme chtít naplno bodovat. Musíme se však z dnešních chyb poučit a neopakovat je v příštím utkání.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 1/2:0, vyloučení 4:3
Sled branek: 0:6, 2:7, 5:10, 11:12, 13:13, 16:15, 19:19, 21:24, 25:25, 26:28, 27:30, 32:32. 32:33

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Vojtěch Svoboda (9), Vítězslav Večeřa (5), Petr Kavka (5), Radim Fischer (4), Jakub Bezděk (3), Alexandr Kuřátko (2), Tomáš Pažourek (2), Martin Chalupa (1/1), Jakub Mach (1), David Kubiš, Filip Mička, Pavol Živčic, František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda