Muži odehráli první kolo Českého poháru

Muži JudaZačátek sezóny nám vyšel na jedničku. Muži odehráli první kolo Českého poháru, neztratili ani set a postoupili suverénně po 3 letech do dalšího kola.

VELMEZ – Choceň 3:0 (21, 23, 20)
Sestava: Barák, Smetana, Pospíšil, Juda, Stanislav, Huryta, libera Slavík, Bantianidis.
Druholigový soupeř z Chocně houževnatě odolával našemu tlaku. My sice neustále vedli až na malé zaváhání v první setu. V koncovkách jsme však museli o vítězství tvrdě bojovat. Svou formu chocenští v čele s naším odchovancem Dominikem Žabou potvrdili s dalším prvoligovým celkem B týmem Českých Budějovic, když podlehli až po velké bitvě 2:3.

VELMEZ – VK EGE České Budějovice B 3:0 (23, 23, 19)
Sestava: Šimek, Smetana, Pospíšil, Stanislav, Jaša, Huryta, libero Slavík
Boj o první zápas jsme zvládli výtečně. Od poloviny setů jsme si vytvořili náskok, který jsme udrželi i přes zvýšený tlak soupeře.
Dvěma vítězstvími jsme si splnili náš cíl, postoupili jsme do další fáze. Tím pádem přivítáme v naší tělocvičně extraligové družstvo. Zatím nevíme jaké, losovat se bude v následujícím týdnu.

Co říci k předvedené hře. Uspěli všichni, máme dva vyrovnané nahrávače s rozdílným pojetím hry, čímž se vzájemně dobře doplňují. Svou premiéru v prvoligovém dresu si odbyl Patrik Juda a ukázal, že i na tomto postu bude dobře krýt záda Ríšovi Stanislavovi. Ten tím pádem může zaskočit i na smečařském postu. Zde zatím nemáme zdvojené posty. K Martinovi Smetanovi a Romanu Jašovi potřebujeme ještě minimálně jednoho až dva hráče, kteří by mohli do hry nastoupit. Začali s námi opět trénovat loňský junior Jirka Jirásek a Pavel Brüstl. A doufáme, že se brzy po operaci hlezna přidá i Dominik Medek. Pak budeme více klidní i na tomto postu. Libero Slavík by z fleku nastupovat v extralize, s ním získává první zkušenosti v první lize Tanys Bantianidis. Blokaře máme dlouhodobě zkonsolidované. Jirka Huryta, Matyáš Pospíšil jsou svým výkonem stálice. Zastoupit někoho z nich je připraven Honza Vanini a doufejme, že se přidá i Adam Benáček, naše opora minulých sezón.
První zápasy máme tedy za sebou a nyní nás již čeká další, v pořadí šestý ročník první ligy. V pátek 30. 9. to vypukne. V 19:30 přivítáme prvního soupeře celek MFF Praha a hned v sobotu 1. 10. v 11 hodin loňského semifinalistu Slavii Hradec Králové.

Petr Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • redaktor
  • Majetkoprávní 2022
  • Spod září 2022
  • Zahradní architekt

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.