Minižáci házené získali na přeborech České obce sokolské zlaté medaile

F65189FE-B59A-4F42-89F9-07EF614409B4Ve čtvrtek 17. listopadu jsme odcestovali na celorepublikové přebory České obce sokolské v miniházené, které pořádal oddíl TJ Sokol Praha Vršovice.

Hrálo se ve dvou kategoriích. Minižáci, ročník narození 2012 a 2013 a přípravka, ročník narození 2014 a mladší. Na turnaji startovalo 12 týmu v každé kategorii z celé České Republiky. Tedy více než 200 malých sokolátek. Náš oddíl reprezentovala, i kvůli odhlášení několika týmů na poslední chvíli, dvě družstva v každé kategorii.

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin po šesti. Tam si každé družstvo zahrálo 5 utkání a poté jeden zápas o umístění se stejně postaveným celkem z druhé skupiny.
Hrací doba jednoho utkání byla 10 minut.

36AD2EFC-DD41-4070-BCB4-F58953E422FDPřípravka:
Kuřátka složená z našich nejmenších a začínajících hráčů sice tentokrát ještě na vítězství nedosáhla, obsadila 12. místo, ale předváděla na svůj věk pěkné výkony a získávala hlavně zkušenosti s takto velikým turnajem.

Žabičky v základní skupině prohrály pouze s pozdějším vítězem turnaje týmem Kostelce na Hané. Ve všech ostatních zápasech se jim podařilo zvítězit a obsadily tak v základní skupině 2. místo. V utkání o třetí místo se klukům podařilo také vyhrát, a tak jsme se mohli radovat ze zisku bronzových medailí.
Turnaj přípravek ovládli hráči z Kostelce na Hané před Novým Veselím a naším týmem.

TJ Sokol Juliánov 11:6

Hráli: Šikula Ondřej, Navrátil Ronnie, Dlouhý Karel, Šidlo Štěpán, Rosa Ondřej, Vitešník Filip, Ondrišík Tomáš, Juran Matyáš, Trifanov Martin, Kozel Vít, Balabán Daniel, Sedláček Sebastian, Krchňák Antonín, Kostečková Eliška.

Trenéři: Ladislav Šidlo, Radka a Miloš Rosovi

B1EF9240-9E59-469A-ABBA-F43807580316Minižáci:
Šedé družstvo složené z méně zkušených a mladších hráčů po počátečním rozkoukávání předvádělo pěknou házenou. V základní skupině se klukům podařilo získat 3 body za jednu výhru a jednu remízu. Vinou menšího počtu nastřílených branek se kluci se kluci umístili ve skupině na 5. místě. To je poslalo do bojů o konečné 9 místo, ve kterém se podařilo zvítězit.

Největší radost nám udělal modrý tým, který v základní skupině všechny zápasy vyhrál a postoupil tak do finále. V něm se utkal s domácím týmem. Od začátku jsme si vypracovali mírné vedení, které jsme navyšovali až do závěrečného hvizdu. Po něm propukla obrovská radost. Kluci se stali přeborníky České obce sokolské a zaslouženě převzali zlaté medaile za vítězství v turnaji.

Na druhém místě skončil domácí tým ze Sokola Vršovice, třetí místo bralo Nové Veselí.

TJ Sokol Vršovice 1 11:6

Hráli: Fialka Erik, Živčic Pavol, Chadim Lukáš, Ambrož Filip, Peterka Jonáš, Stoklasa David, Kostečka Vojtěch, Vejmělek Erik, Janoušek Jan, Musil Jakub, Michlíček Jiří, Kučera Adam, Šimek Samuel, Vítek Jakub, Kaman Dominik.

Trenéři: Stoklasa David, Renáta a Daniel Kostečkovi.
Vedoucí družstva: Tobiáš a Šimon Winterlingovi.

Pořadatelům patří poděkování za hladký průběh turnaje, poděkování za zajištění účastnických medailí pro všechny děti a i boj o bonbóny si děti po turnaji užili.

Medaile pomáhala předávat a pozvání přijala i naše úspěšná reprezentační brankářka Petra Kudláčková, která se s námi i ochotně vyfotila a spousta kluků si od ní na závěr nechala podepsat nejrůznější předměty.

Prostě příjemně prožitý státní svátek plný sportu. Moc jsme si ho užili.