Starší žáci postoupili do Žákovské ligy

316949065 585529083579015_4708558451975711683_nV neděli 27. 11. 2022 se v naší domácí házenkářské hale uskutečnil kvalifikační turnaj starších žáků o postup do celorepublikové Žákovské ligy, ve které startuje 25 nejlepších týmů v republice. Kromě našeho družstva se v kvalifikaci představily i týmy z Kuřimi, Úval u Prahy a Českých Budějovic. Přímý postup do Žákovské ligy si zajistil pouze vítěz celého turnaje. Hrací doba byla 2x18 minut.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti nám dobře známému soupeři z Kuřimi, se kterým se utkáváme v Lize Vysočiny. Od začátku zápasu jsme si udržovali náskok a zápas jsme dovedli do vítězného konce v poměru 22:18.

Dalším soupeřem byl tým Úval, který porazil v předešlém utkání České Budějovice. Kluci tento zápas zvládli víc než dobře a po výborném kolektivním výkonu jsme si připsali do tabulky další dva body za výhru 24:15.
V posledním utkání, proti dobře hrajícím Českým Budějovicím, nám už docházely síly. Trápili jsme se v koncovce a bod za remízu 22:22 měl v konečném zúčtování cenu zlata.

Nicméně kluci si postup za předváděné výkony po celou dobu turnaje zasloužili, od začátku si šli za jediným cílem a to byl postup, který spolu s výbornými fanoušky mohli nakonec náležitě oslavit.

Sestava: Daniel Červený – Vítek Smejkal, Štěpán Fiala, Filip Hradecký, Jan Sedlák, David Bradáč, Tomáš Jelínek, Adam Krejčí, Tomáš Klíma, Ondřej Trifanov, Matyáš Fialka, Matouš Fiala, Nikolas Fexa,

Trenéři: Petr Kavka, Radek Navrátil, Petr Kaštan

Petr Kaštan

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.