Podzimní část II. ligy muži zakončili výhrou

muzi 2022_2023_copyII. liga mužů JM – 11. kolo
Házená Legata Hustopeče – TJ Sokol Velké Meziříčí 22:33 (11:16)

V posledním kole muži zajížděli k důležitému zápasu do Hustopečí. Ty po loňském sestupu z I. ligy přišly o řadu kvalitních hráčů a nyní se musí opírat o mladíky. Ti se zatím herně i výsledkově hledají a čekají na první letošní body. Při pohledu do tabulky ale bylo všem jasné, že dnes půjde o hodně. Náš tým se totiž se ziskem pouhých 2 bodů nacházel jen o jednu příčku výše než domácí.

Lépe do utkání vstoupili domácí, kteří řadou několika laciných branek šli do rychlého vedení 4:2. (4. minuta). Naštěstí mi nezaháleli a rychle jsme otočili skóre v náš prospěch. V útoku se dařila střelba ze všech postů, ale hlavně po delší odmlce se začala prosazovat i naše křídla. Obrana fungovala dobře a častokrát jsme domácí donutili až k pasivní hře. Náš náskok se tak postupně zvyšoval až na poločasových 11:16.

Vstup do druhého dějství se nám stejně jako v tom prvním nepovedl. Během 3 minut jsme si nechali dát 4 laciné branky a dostali domácí rychle do hry. (33. minuta 15:18). Navíc následovalo i vyloučení, které jsme naštěstí přečkali bez úhony. Od té doby jsme již na hřišti dominovali. Naše obrana ve spolupráci s brankářem nedovolila domácím dlouhých 16 minut skórovat, a my tak šli do rozhodujícího trháku (49. minuta 15:26). Ve zbylých minutách jsme si už jen udržovali vedení až do závěrečného hvizdu.

I přes důležitou výhru je pohled do tabulky stále nelichotivý. Přes zimní pauzu musíme hodně věcí na herním projevu zlepšit a odlepit se ze sestupového pásma.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE
7m hody: 3/3:2/3, vyloučení 1:5

Sled branek: 4:2, 4:5, 5:8, 8:10, 10:15, 11:17, 15:18, 15:26, 18:28, 21:31, 22:33

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Pavel Strašák (8/2), Jiří Kaštan (5), František Kratochvíl (5), Vítězslav Večeřa (3), David Kubiš (3), Martin Chalupa (2), Petr Kavka (2), Jakub Mach (2), Vojtěch Svoboda (2), Alexandr Kuřátko (1), Filip Mička, Jakub Bezděk, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal