S Opavou se nám nedaří, počtvrté odcházíme poraženi

Hokej HHK_VM_-_modré_dresy_copyHHK Velké Meziříčí – HK Opava 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)

Góly a asistence: 47:48 Juda M., 53:57 Strnad (Juda M., Ambrož) – 34:31 Káňa (Štěpánek, Danielčák), 35:12 Krupa (Beránek, Rousek), 39:28 Káňa (Rousek, Vojkůvka), 46:42 Krupa (Rousek).

Slavíček (Juda J.) – Trnka, Slabý, Ambrož, Hort, Vlašín P., Střecha L., Kochánek, Buchal – Juráň, Křenek, Střecha T. – Strnad, Hasoň, Juda M. – Broža, Burian V., Vedral – Ludvík, Střecha F., Švejda.

Trenéři: Oberreiter Štěpán, Novák Lukáš

Sestava HK Opava:
Piták (Sotlár) – Šindelář „C", Štěpánek, Pachula, Ludvík, Thiel, Věntos – Kadula, Beránek, Vojtovič, Krupa, Káňa, Vašenka, Vojkůvka, Danielčák, Malina, Rousek, Stuchlík.

Trenéři: Tomášek Aleš, Holík Vladimír

Rozhodčí: Blaha – Smetková, Viskot.

Vyloučení: 3:7, využití: 1:0, v oslabení: 0:0.

Střely na branku: 27:31 (4:15, 10:10, 13:6)

Statistiky brankářů:
Slavíček (HHK) - 87,10 % - 27 zákroků – 58 min.
Piták (OPA) – 92,59 % - 25 zákroků – 60 min.

Diváci: 318

Hodnocení utkání asistentem hlavního trenéra, Lukášem Novákem: Po výborném výkonu z minulého zápasu s Vyškovem jsme nedokázali navázat a první třetina byla vlažná, ale i přesto 0:0 díky výbornému Slavíčkovi. Do druhé třetiny jsme zlepšili bruslení a pohyb, ale po inkasovaném gólu se naše hra opět zhoršila a dostali jsme další góly. Ve třetí třetině jsme začali konečně napadat a presovat a dostali soupeře pod tlak a podařilo se nám i snížit, ale dotáhnout jsme už nestihli. Teď nás čekají dvě těžká utkání venku, chyby si rozebereme, kvalitně potrénujeme a bojujeme dál.

Program mistrovských zápasů mužů:
středa 8. 2. 2023 HC Orli Znojmo – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 18:00 hodin (Nevoga aréna Znojmo)
sobota 11. 2. 2023 HC AZ Havířov – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17:00 hodin (Gascontrol Aréna Havířov)