Velkomeziříčští hokejisté v okresním derby porazili Žďár

IMG 1778-2374-1200-900-90-center-middleHHK Velké Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly a asistence: 05:46 Křenek (Juráň, Ludvík Jan), 20:27 Křenek (Trnka, Slabý), 27:16 Juráň (Křenek, Slabý) – 07:44 Ludvík Jar. (Wasserbauer, Pazourek), 08:59 Chlubna.

Juda J. (Slavíček) – Slabý, Trnka, Ambrož, Hort, Vlašín P., Střecha L., Kochánek – Ludvík Jan, Křenek, Juráň – Strnad, Střecha F., Střecha T. – Doležal, Burian V., Hasoň – Vedral.

Trenéři: Oberreiter Štěpán, Novák Lukáš

Sestava SKLH Žďár nad Sázavou:
Sláma (Vít) – Vašíček, Ludvík Jar., Pleva, Havlík, Macek, Lojek, Půža – Pazourek, Gregar, Štola, Wasserbauer, Bureš, Kunstmüller, Chlubna, Čejka, Prokš.

Trenéři: Řehoř Milan, Šír Vojtěch

Rozhodčí: Škach – Jurčík, Augusta

Vyloučení: 5:7, využití: 2:0, v oslabení: 0:0

Střely na branku: 27:35 (9:9, 8:18, 10:8)

Statistiky brankářů:
Juda J. (HHK) – 94,29 % – 33 zákroků – 60 min.
Sláma (ZRA) – 88,89 % – 24 zákroků – 59 min.

Diváci: 449

Tři body za vítězství v okresním derby zajistily Velkému Meziříčí lepší výchozí pozici pro play-down. Souboj o udržení druholigové příslušnosti tak začne v sobotu 11. 3. na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí.

Hodnocení utkání asistentem hlavního trenéra Lukášem Novákem: Do utkání jsme vstoupily dobře a daly i první gól, ale poté Žďár převzal iniciativu a byl lepším týmem. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a utkání dvěma góly otočili. Ve třetí třetině jsme měli spoustu šancí včetně trestného střílení, ale pojistku jsme nepřidali. Několik šancí měli i ždárští, ale podržel nás gólman a zápas jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce.