Muži obrali o bod lídra soutěže

783E877E-EE71-4F7A-900A-7F9C7C175ABFHázená II. liga mužů JM - 17. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 29:29 (13:14)

V dalším domácím zápase druholigové soutěže jsme hostili tým ze špičky tabulky. My se sice museli obejít bez dvou střeleckých opor Strašáka a Svobody, ale i tak jsme soupeři z Ivančic, který bojuje o 1. místo v soutěži, nechtěli dát nic zadarmo.

Na soupeře, který disponuje nejproduktivnějším útokem soutěže, jsme hned od úvodu aplikovali aktivní obranu 1 – 5, která hostím dělala velké potíže, a my tak šli v úvodu do vedení (6. minuta 3:1). Následovala ovšem série našich vyloučení a favorit začal otáčet skóre ve svůj prospěch. Navíc když v 18. minutě viděl po 3. vyloučení červenou kartu náš nejlepší střelec Večeřa, nevypadalo to s námi dobře. Naše čtyřminutové oslabení Ivančice dokonale využily a začínaly si budovat náskok (27. minuta 9:13). Ovšem závěrečné minuty jsme sehráli na výbornou a nebýt laciné branky v posledních vteřinách, mohla z toho být poločasová remíza.

Úvod druhé třicetiminutovky sice vyšel lépe pro hosty (14:17), ale to bylo naposledy, kdy byl soupeř ve vedení. Po sérii 4 rychlých branek jsme skóre překlopili na naši stranu. Hosté se sice snažili neustále dotahovat, ale naše aktivní obrana a přesné zakončení nám stále dávali 1 – 2brankové vedení. I přes závěrečný tlak Ivančic jsme to byli my, kdo šel minutu před koncem za stavu 29:28 do útoku. Bohužel ten skončil ztrátou balonu a následným gólem do naší sítě. V posledních vteřinách jsme se ještě snažili o vstřelení branky, ale naše poslední střela z křídla neměla gólové parametry, a tak po nervy drásajícím závěru bereme nečekaný bod za remízu 29:29.

Bod proti takto silnému soupeři můžeme brát jako úspěch a po výkonu, který tým předvedl, jsme si jej určitě zasloužili. K dalšímu utkání zajíždíme 26. 3. na půdu Holešova.

7 m hody: 2/3:1/1, vyloučení 7:5,
Sled branek: 3:1, 4:2, 5:8, 6:10, 9:13,13:13, 14:17, 18:17, 21:19, 23:23, 26:24, 27:26, 29:28, 29:29

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Martin Chalupa (6/1), Jakub Strýček (5), Jakub Mach (5/1), Tomáš Rosa (4), Filip Mička (4), Petr Kavka (2), Pavol Živčic (1), Aleš Novotný (1), Vítězslav Večeřa (1), Radim Fischer, František Kratochvíl, Martin Šikula, Alexandr Kuřátko, Tomáš Krčál, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda