HÁZENÁ: Oslabení muži v Olomouci bojovali statečně, ovšem na body to nestačilo

DSC 37062. liga muži - JM – 3. kolo
HBC Olomouc 1966 - TJ Sokol Velké Meziříčí 29:23 (14:14)

Ve třetím kole muži zajížděli na horkou půdu do Olomouce, tedy 3. celku loňského ročníku, který i letos má vysoké ambice a pokukuje po medailových postech. Náš tým bohužel k zápasu vyrážel s velkým počtem absencí a to zejména na postu spojek, kde jsme museli oželet hned pětici hráčů. Aby toho nebylo málo, tak kvůli dopravním komplikacím na dálnici jsme k utkání dorazili pouhých 10 minut před počátečním hvizdem.

Nesoustředěnost na výkon byla znát hned od prvních minut. V klidu hrající domácí po jednoduchých akcích dokázali téměř každý útok proměnit v branku. Nám se sice v úvodu také dařilo skórovat (10. minuta 6:5), ale s přibývajícím časem se nám domácí čím dál více brankově vzdalovali. Tomu přispěly i naše 4 neproměněné brejky. V 18. minutě to bylo již 11:6 a domácí šli do trháku. Ovšem závěr poločasu jsme odehráli na výbornou a poločasové skóre 14:14 nám opět vlilo krev do žil.

A v nastoleném trendu jsme vlétli i do 2. dějství, kdy jsme odskočili na 15:17. Bohužel 2 laciné ztráty potrestané brankou olomouckých nám podrazily kolena. Než jsme se vzpamatovali, tak jsme již prohrávali 23:18. V poslední čtvrthodině našemu úzkému kádru již znatelně docházely fyzické síly a nezmohli jsme se na závěrečný odpor. Domácí tak v poklidu dokráčeli k výhře 29:23.

V příštím kole na naší palubovce hostíme tým z Hustopečí, který je prozatím bez bodu, a bude tedy nutné zvítězit. Utkání se hraje v sobotu 7. 10. od 17:00.

7m hody: 1/1:3/4, vyloučení 6:5,
Sled branek: 1:2, 4:2, 5:4, 8:5, 11:6, 11:9, 13:11, 14:14, 15:17, 21:17, 24:19, 26:21, 29:23
Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Jakub Strýček (7/2), Pavel Strašák (7/1), Radim Fischer (3), Petr Kavka (3), Ladislav Šidlo (2), Tomáš Rosa (1), Pavol Živčic, František Kratochvíl, Tomáš Krčál, Denis Vik, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa