HÁZENÁ: Muži vezou povinné dva body z Prostějova

prostřejov2. liga muži - JM –17. kolo
Sokol II Prostějov - TJ Sokol Velké Meziříčí 22:30 (13:13)

V sobotní odpoledne zajížděl tým mužů do sportovní haly v Prostějově, kde jsme se utkali s místním týmem. Dle pohledu do tabulky se jednalo o jednoznačnou záležitost, ovšem domácí tým bojuje o zachování druholigové příslušnosti a každý bod je pro ně cenný. A bylo nám naprosto jasné, že domácí nám body určitě nebudou chtít jednoduše odevzdat.

Úvodní minuty jsme zvládli dle našich představ a ujali se vedení 0:2. Ovšem naše hra nebyla příliš koncentrovaná. Dělali jsme příliš technických chyb, útočné akce neměly potřebný pohyb, a nám se tak nedařilo náš náskok navyšovat. V obranné fázi jsme také nebyli zcela koncentrovaní, když jsme několikrát zaspali, čehož domácí hbitě využili. V 11. minutě tak šli dokonce domácí do vedení a ukazovali nám, že o body dnes budou bojovat naplno. Do konce poločasu se nám ale nepodařilo zlepšit naši hru, a hrála se tak naprosto vyrovnaná partie, kdy ani jeden z týmů neodskočil na více než jednobrankový rozdíl.

Do druhé půle jsme vstoupili s vědomím, že pokud nezlepšíme náš výkon, tak se o vedení budeme přetahovat až do posledních vteřin. A stejně jak v úvodu utkání, tak i na začátku druhé půle jsme si hned vypracovali 2brankový náskok 14:16. Na to ale domácí opět dokázali odpovědět a v 38. minutě bylo opět srovnáno 16:16. Ovšem zlepšením v obranné fázi a několika důležitými zákroky golmana Derahy se nám povedlo na dlouhých 14 minut naprosto paralyzovat domácí střelce. Ti v této pasáži hry vstřelili pouhou jednu branku. Navíc z dobré obrany jsme často těžili přechodem do rychlých brejků. Toto bylo pro vývoj utkání naprosto zlomové, a my tak 10 minut před koncem utkání šli do vedení 17:24. Domácí se dostali do křeče a v závěrečných minutách se jejich hra naprosto rozložila. Pro nás to znamenalo, že jsme si v klidu dokráčeli pro výhru 22:30.

I když jsme dnes určitě nepodali přesvědčivý výkon, i tak to pro nás znamenalo zisk dvou povinných bodů. Naopak Prostějov po remíze Hustopečí klesl na poslední pozici. Naši muži v dalším kole nastoupí na domácí palubovce proti rezervě extraligových Maloměřic.

7m hody: 1/1:1/2, vyloučení 3:4
Sled branek: 0:2, 3:5, 6:5, 7:8, 9:9, 12:11, 13:12, 13:15, 16:16, 17:19, 17:24, 19:27, 22:28, 22:30
Sestava a branky: Poul Ondřej, Deraha Lukáš – Jakub Strýček (8), Radim Fischer (7), Pavel Strašák (5), Aleš Novotný (4/1), Petr Kavka (2), Alex Kuřátko (2), Tomáš Rosa (1), Tomáš Krčál (1), František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda.