HÁZENÁ: Rezerva extraligových Maloměřic pro naše muže nebyla překážkou

2024-04-06 18.02.45V 18. kole jsme doma přivítali 9. celek tabulky z brněnských Maloměřic. Zápasy s rezervou tohoto extraligového týmu jsou vždy nevyzpytatelné, jelikož hodně záleží na sestavě, o kterou je doplněna z „A" týmu. Dnes však Brňané dorazili v hodně okleštěné sestavě bez jediného hráče na střídání. Naší povinností bylo nepodcenit soupeře, a splnit tak povinnost výhry.

Na soupeře jsme v prvních minutách vlétli a diktovali tempo hry a v 5. minutě to bylo již 5:1. Bohužel poté přišlo na naší straně uspokojení z výsledku a začali jsme se přizpůsobovat tempu soupeře. Ten hrál velice úspornou hru a my neustále polevovali v nastolené hře z úvodních minut. Výsledkem toho bylo, že se soupeř po celou první půli neustále dokázal držet v kontaktu a nám se nedařilo výrazněji odskočit.
V první části druhé půle soupeř stále ještě živil naději na dobrý výsledek, kdy v 44. minutě prohrával „jen" o 6 branek (24:18). My ovšem v průběhu zápasu zapojili všechny hráče, a rozložili tak zátěž rovnoměrně mezi celý tým. Hostům, kteří neměli možnost vystřídat, značně docházely síly. Závěr utkání tak již byl plně v naší režii. Všichni naši hráči se dokázali zapsat do střelecké listiny a v poklidu si dokráčeli k přesvědčivé výhře 35:23.

Dnes jsme utkání odehráli na „půl plynu" a hodně se přizpůsobili tempu soupeře. Nebýt toho, tak by byl rozdíl ve skóre výraznější. V dalším kole zajíždíme na palubovku dalšího celku ze spodních pater tabulky – Nových Bránic, kde budeme chtít opět naplno bodovat.

2. liga muži - JM –18. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí - SHC Maloměřice „B" 35:23 (19:14)

7m hody: 1/1:2/3, vyloučení 5:1
Sled branek: 1:5, 6:4, 8:6, 11:6, 13:8, 16:9, 18:12, 19:15, 21:16, 24:18, 29:19, 31:20, 33:23, 35:23
Sestava a branky: Poul Ondřej, Deraha Lukáš – Tomáš Rosa (9), Jakub Strýček (6), Aleš Novotný (5/1), Radim Fischer (3), Pavel Strašák (2), Petr Kavka (2), Alex Kuřátko (2), Vojtěch Svoboda (2), Tomáš Krčál (1), František Kratochvíl (1), Pavol Živčic (1), Jakub Bezděk (1), trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda