HÁZENÁ: Muži v Nových Bránicích doslova vybojovali 2 body

haz ilu2. liga muži - JM –19. kolo
Sokol Nové Bránice - TJ Sokol Velké Meziříčí 26:31 (13:16)
V prosluněné neděli muži zajížděli k utkání do nafukovací haly v Nových Bránicích, kde se utkali aktuálně s 10. celkem soutěže. Při pohledu do tabulky to vypadalo jako jasná záležitost. Bohužel v nafukovací hale panovaly téměř tropické podmínky a zcela zaplněná domácí hala naznačovala, že dnes to příliš jednoduchý zápas nebude.

Ovšem vstup do utkání jsme měli excelentní a ihned jsme šli do vedení 1:5. Nebýt několika zahozených tutovek, mohlo být hned z kraje utkání téměř rozhodnuto. Poté jsme sice mírně zpomalili tempo hry, ale i přesto jsme neustále dokázali navyšovat náš náskok až na 6:13 (20. minuta). V poslední desetiminutovce jsme bohužel šli 2x do oslabení, což domácí nakoplo. Do toho jsme pokračovali v neproměňování jasných šancí, kdy jsme dokonce 2x spálili 7m hod. Diváci začali hned hnát domácí borce kupředu a minutu před poločasem se náš náskok smrsknul na pouhé 2 branky. Závěrečnou minutu jsme si ale zkušeně pohlídali a do šaten jsme šli za stavu 13:16.

A také vstup do druhé půle nám vyšel dle představ. Zkraje sice domácí dokázali ještě snížit na 15:17, poté se ale rozehrál koncert na naší straně. Zrychlili jsme hru a do 45. minuty jsme si vytvořili již rozhodující náskok 17:25. Poslední patnáctiminutovka byla ale lítý boj. V hale bylo vidět spoustu zákroků za hranou pravidel na straně domácích. Důležité bylo, že naši hráči dokázali udržet koncentraci a nepodlehli emocím a mnohdy až vulgárním výrokům diváků. V závěru jsme si už hlídali vybudovaný náskok a nepřipustili závěrečné drama.

Dnešní zápas nebyl vůbec jednoduchý, ovšem dokázali jsme si připsat další 2 body do tabulky. V následujícím kole doma budeme hostit svého souseda z tabulky – čtvrté Ivančice. Případné vítězství nám již s předstihem zajistí, že v letošním ročníku neskončíme hůře než třetí. Utkání začíná v sobotu 20. 4. v 17:00 v hale Za Světlou.

7m hody: 5/6:7/10, vyloučení 5:6
Sled branek: 1:5, 4:7, 5:11, 6:13, 8:14, 12:15, 13:17, 15:17, 16:19, 17:25, 20:25, 21:28, 24:30, 26:31
Sestava a branky: Ondřej Poul, Tomáš Kučera – Aleš Novotný (7/4), Tomáš Rosa (6), Benjamin Rosa (5/3), Vítězslav Večeřa (5), Radim Fischer (5), Petr Kavka (2), Jakub Strýček (1), Jakub Uchytil, Alex Kuřátko, Tomáš Krčál, Pavol Živčic, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda.