Mladší dorostenci ovládli 30. ročník Polanka Cupu

Polanka 02Je to již u našich chlapeckých týmů tradice, že vždy v polovině června odjíždějí na třídenní turnaj do Polanky nad Odrou, kde se účastní házenkářského turnaje Polanka Cup. Ten letošní, již 30. ročník měl pro naše mladší dorostence zlatou tečku! Ve své kategorii neprohráli ani jedno utkání a v napínavém finále si došli pro první místo.

V základní skupině se naši mladší dorostenci postupně utkali s týmem Litovle B, Náchoda A, Ivančic a Olomoucí. Ve všech zápasech měli jasně navrch a prezentovali se aktivní hrou a dobrou obranou. První místo ve skupině je hned katapultovalo do semifinálového utkání, které se hrálo v sobotu večer. Spousta velkomeziříčských hráčů z řad mladších a starších žáků a také velká skupinka fanoušků hnala naše kluky po celý zápas za jasným cílem, kterým bylo vítězství. Do utkání proti HK Kúpele Bojnice vstoupili lépe naši hráči. Hra se v průběhu prvního poločasu vyrovnala a poločas skončil remízou 7:7. Pak se více ke slovu dostal slovenský soupeř, který vedl rozdílem dvou branek 8:10. Naši hráči ale zabojovali, srovnali a postupně to byli oni, kteří drželi jedno až dvoubrankové vedení. To se nakonec podařilo udržet až do závěrečného hvizdu a finálová brána byla otevřena. Bohužel si v utkání poranil kotník Marek Sedlák a bylo jasné, že do dalších bojů již nezasáhne.

Polanka 01V nedělním odpoledni odstartovalo finálové utkání našeho týmů proti prvoligovému Jičínu. Začátek utkání byl hodně nervózní, což potvrdili střelci obou týmů, když při sedmimetrových hodech nenašli recept na dobře chytající brankáře domácích i hostů. Postupně naše obrana převzala iniciativu, čehož využil i útok a dvoubrankové vedení bylo na světe. Na konci poločasu bylo skóre 6:4 a následovala výměna stran. Na začátku druhé půle naše hráče zradila koncovka, čehož jičínští využili, hra se vyrovnala, a dokonce se dorostenci od Řáholce ujali vedení 10:8. Pak ale přišla na řadu spolupráce našich spojek s pivotem a snížení ve skóre. Pak přišlo vyloučení soupeře a následný sedmimetrový hod byl nekompromisně proměněn Ondrou Navrátilem. Výhoda jednoho hráče v poli pomohla naší obraně k zisku míče a k důležitému gólu na 11:10. Zbývalo ještě třičtvrtě minuty do konce, ale to si naši hráči pohlídali urputnou obranou a při závěrečném klaksonu ovládlo polanskou halu veselí nejen na hřišti, ale také v publiku.

Mladší dorostenci tak při vyhlášení mohli zaslouženě zvednout nad hlavu pohár pro nejlepší tým a pověsit si na krk zlaté medaile!

Výsledky:
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Tatran Litovel B 21:14
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Náchod A 16:8
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 15:12
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 15:7
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Kúpele Bojnice 18:17
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Jičín 11:10


Sestava: Martin Borkovec, Daniel Červený – Matouš Fiala, Štěpán Fiala, Filip Hradecký, Adam Jaša, Tomáš Jelínek, Adam Krejčí, Ondřej Navrátil, Matěj Pirek, Marek Sedlák, Vítek Smejkal, Ondřej Trifanov, Michal Urbanec, trenér Ladislav Šidlo a vedoucí družstva Petr Kaštan, Martin Fiala a Vladimíra Kaštanová.

Starší žáci v základní pětičlenné skupině si na venkovních hřištích také vedli velmi dobře. Proti Polance A a Bratislavě jasně vyhráli. Pak dvakrát narazili na dívčí týmy, které s přehledem porazili. Následovala dvě utkání hraná za jasného slunce na tartanu. Sluníčko našim hráčům nakloněno nebylo a ani to pověstné štěstíčko. Přišli tak dvě těsné prohry. K nedělnímu utkání, které mělo být hráno opět na tartanu a za velkého deště naši kluci s ohledem na blížící se Olympiádu dětí a mládeže již nenastoupili a obsadili celkové 8. místo z 20 účastníků.

Výsledky:
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Házená Polanka A 24:10
TJ Sokol Velké Meziříčí – ŠKP Bratislava 27:13
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Klimkovice (dívky) 28:4
TJ Sokol Velké Meziříčí – Výběr MSKSH (dívky) 25:14
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 14:15
TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Karviná 13:15
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Házená Polanka A 0:10 (kontumace – naši hráči kvůli nepřiznivému počasí nenastoupili).


Sestava: Daniel Červený, Marek Böhm – David Ambrož, David Bradáč, Nikolas Fexa, Matyáš Fialka, Jakub Chalupa, Tomáš Klíma, Tomáš Raus, Jan Sedlák, Tomáš Vostál, Šimon Winterling, trenér Petr Kavka a vedoucí družstva Petr Chalupa.

Mladší žáci byli nalosováni do šestičlenné skupiny, kterou odehrály s bilancí dvou vítězství, dvou proher a jedné remízy. V dalších dvou zápasech již přemožitele nenašli a celkově obsadili 16. místo z 28 družstev.

Výsledky:
TJ Sokol Velké Meziříčí – HCB Karviná 28:11
TJ Sokol Velké Meziříčí – Handball Club Zlín 32:12
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK ISMM Kopřivnice 17:19
TJ Sokol Velké Meziříčí – UMKS-PMOS Chranów A (POL) 20:20
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 14:16
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Žeravice 16:7
TJ Sokol Velké Meziříčí – MŠK Kysucké Nové Město (SVK) 20:8

Sestava: Filip Ambrož, Vojtěch Chalupa – Erik Fialka, Martin Homola, Lukáš Chadim, Martin Jelínek, Adrian Kadlec, Tomáš Kalina, Samuel Karásek, Vojtěch Kostečka, Jonáš Peterka, Matyáš Prokeš, Jakub Smejkal, Pavol Živčic, trenéři: Pavol Živčic, Martin Krejčí a Jiří Holý.

Jana Šidlová

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.