Červnová atletika

Vanesa3V Humpolci pokračovala soutěž mladšího žactva

V neděli 9. června pokračoval krajský přebor družstev třetím kolem v Humpolci.

Do soutěže se zapojilo 115 dětí z 10 oddílů. Závodilo se ve čtyřboji – běhu na 150 m, skoku vysokém, vrhu koulí a hodu oštěpem. Na závěr mladé atlety čekala štafeta 4 x 60 m.

V soutěži družstev mezi mladšími žáky zvítězilo družstvo Jiskry Havlíčkův Brod, druhé místo obsadili chlapci ze Spartaku Třebíč a třetí z Atletiky Jihlava. V kategorii mladších žákyň zvítězila děvčata ze Spartaku Třebíč před Sokolem Velké Meziříčí a TJ Znojmo.

Mezi děvčaty si nejlépe v celkovém hodnocení víceboje vedly Karin Šteflová (1600 bodů), Sára Věžníková (1578) a Vanesa Prokopová (1477).

Pořadí družstev TJ Sokol Velké Meziříčí po 3. kole:
2. mladší žákyně
8. mladší žáci

Adam Červinka je mistrem republiky

O víkendu 15. a 16. června se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek.

V průběhu programu padlo 14 rekordů šampionátu a jeden národní rekord zásluhou Niny Radové na třístovce překážek.

Na šampionát se nominovali pouze 2 velkomeziříčtí atleti – Sára Pavlidu (juniorky dálka a 100 m) a Adam Červinka (dorostenci 2 000 m překážek). Účast na mistrovství utekla trojskokanům Patriku Absolonovi a Janu Doležalovi a oštěpaři Lukáši Ambrožovi.

Adam Červinka jednoznačně vyhrál závod na 2 000 m překážek v rekordu šampionátu. Časem 5:49.21 srazil téměř o tři vteřiny stávající rekord šampionátu Tomáše Habarty z roku 2020 a potvrdil nominaci na mistrovsví Evropy do 18 let (18. – 21.7. v Banské Bystrici). Adam má splněný limit i v bězích na 1 500 m a 3 000 m.

Juniorce Sáře Pavlidu se tentokráte nedařilo. Byla první nepostupující do finále 100 m i do finále dálky.

Starší žáci i dorostenci zvítězili ve 3. kole krajského přeboru družstev

V sobotu 22.6. v Havlíčkově Brodě pokračovala krajská soutěž družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň třetím kolem.

Nejvíce bodů pro svůj tým v kategorii žactva získali Lenka Dobrovolná (28), František Hroch (24), Vít Jiříček (17), Tomáš Pipa (16) a Vanesa Prokopová (11).

V kategorii dorostu, juniorů a dospělých Lukáš Ambrož (17), Sára Pavlidu (14), Viktor Pospíšil, Patrik Absolon a bratři Doležalové (všichni 12).

Vanesa 2Vanesa Prokopová vybojovala šesté místo

Hry XI. letní olympiády dětí a mládeže České republiky pořádal Jihočeský kraj. Her se v termínu od 23. do 27. června zúčastnilo téměř čtyři tisíce sportovců ve dvaceti sportech.

Z velkomeziříčských atletů byla do krajského týmu nominována mladší žákyně Vanesa Prokopová ve skoku do dálky.

Vanesa postoupila ze středeční kvalifikace z desátého místa výkonem 476 cm. Ve čtvrtečním finále druhým pokusem dolétla do vzdálenosti 484 m. Tento výkon znamenal nejen nejlepší osobní výkon, ale i šesté místo v celkovém pořadí.

Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 5 medailí – 1 zlatou, 2 stříbrné a 2 bronzové.

Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 13. místo se ziskem 18 medailí (4 zlatých, 6 stříbrných a 8 bronzových).
stránky LODM - O Olympiádě dětí a mládeže | Český olympijský tým (olympijskytym.cz)

Zlín hostil Mistrovství ČR dospělých

O víkendu 29. a 30. června se ve Zlíně konalo atletické Mistrovství České republiky mužů a žen.

Závodu se účastnila pouze Sára Pavlidu. Adam Červinka se připravoval na Mistrovství Evropy dorostu ve vysokohorském tréninkovém kempu v italském Melagu. Tomáš Neufuss doléčoval zranění, které si přivodil začátkem června na Memoriálu Josefa Odložila.

Sára Pavlidu se představila pouze v nejkratším sprintu. Na finále bylo potřeba běžet pod 12 vteřin, čas 12,26 s na postup nestačil.