Mladíci FC Vysočina se při své druhé účasti na All Stars Cupu rozhodně neztratili

TitJiž 11. ročník populárního mládežnického turnaje hráčů do 16 let All Stars Cupu, se uskutečnil 14.-16. června v areálu SC Horní Počernice. Zúčastnilo se ho osm českých a osm zahraničních klubů.

All Stars Cup je mezinárodní fotbalový turnaj pro kategorii do 16 let, pořádaný od roku 2009 v České republice. Pořádajího sportovní agentura All Stars Team a Fotbalová asociace České republiky (FAČR), ve spolupráci s fotbalovými kluby SK Slavia Praha a Bohemians Praha 1905.

"Po několika letech, kdy měli převahu zahraniční účastníci, jsme se rozhodli pro stejný počet, abychom podpořili české kluby. Zájem o turnaj je obrovský. Už od září jsme shromažďovali žádosti českých klubů, abychom je na All Stars Cup přijali. Pro talentované kluky je přímo výzvou, když si mohu zahrát s vrstevníky z předních světových klubů. Jsou to pro ně nenahraditelné zkušenosti," vysvětluje ředitel turnaje Jaroslav Novák.

Mladíci FC Vysočina se při své druhé účasti na All Stars Cupu rozhodně opět neztratili a při měření proti špičkovým nejen evropským klubům zanechali velmi dobrý dojem, když dokázali vylepšit dva roky starý výsledkový rekord.

Jak to viděl očima trenér Libor Smejkal?

Jsem nesmírně rád, že jsme se opět ukázali ve dobrém světle a udělali jsme skvělý dojem před organizátory turnaje! Před dvěma roky hráči ročníku (2001 a mladší) skončili na 14. místě a nám se povedlo toto umístění překonat, když jsme obsadili krásné 10. místo. Hráči ke každému utkání přistoupili zodpovědně a nervozitu si nechali v kabinách. Já jsem celkově s turnajem spokojen, protože se nám všechny zápasy vyvedly po herní i výsledkové stránce. Hráči hráli srdíčkem a po zásluze uspěli.

Po prvním dnu jste obsadili třetí příčku se čtyřmi body a s dobrým základem do další skupinové fáze, jak jste viděl zápasy?

V prvním utkání jsme se utkali proti japonskému týmu Avispě Fukuoce, kterou jsme porazili zaslouženě 1:0, když se dokázal prosadit Jiří Vodička. Po zápase vypukla obrovská euforie a nadšení. Ve druhém utkání jsme se střetli proti domácí Dukle Praha, se kterou jsme prohráli 1:0. Dukla má velmi kvalitní tým a disponuje šikovnými hráči. Ve třetím zápase jsme vyzvali k souboji španělského giganta Atlético Madrid a pro hráče to byl velký svátek. V zápase jsme byli vyrovnaným soupeřem a utkání skončilo nečekaně zaslouženou remízou s favoritem turnaje. V ten moment jsme si udělali velký respekt před soupeři.

O pouhé dva body vám unikl postup do finálové osmičky a po úvodních dvou dnech jste byli dle průběžné tabulky jedenáctí, tudíž z tohoto pohledu může být konečné desáté místo uspokojivé?

Ve druhém dni jsme udělali jenom tři body a obsadili jsme v celkové tabulce 11. místo. V prvním zápase proti Zlínu jsme prohráli 1:0, když jsme dostali v poslední vteřině zápasu gól po rohovém kopu. V ten moment nastalo velké zklamání, protože by to v konečném zúčtování mohlo pěkně zamíchat postupové karty. Výhrou nad námi si Zlín zajistil 8. místo a tím i postup do TOP 8 týmů. Ve druhém zápase jsme se utkali s východním sousedem ze Slovenska Nitrou. Nitra hrála silově a spoléhala se na rychlé protiútoky. Za nás vstřelil gól Tomáš Bulička a mohli jsme se radovat z vítězství 1:0. V posledním zápase jsme museli porazit silný turecký tým Altinordu Izmir, pokud jsme chtěli ještě pomýšlet na postup do nejlepší osmičky. Hrál se velmi ostrý a svižný zápas z obou dvou stran, ale šťastnější byl Izmir, který vyhrál 1:0. Po prohře s Izmirem se nám sen o nejlepší osmičku rozplynul.

Takže pro vás byla výzva alespoň překonat dva roky starý rekord?

Určitě ano. Na hráčích bylo vidět, že chtějí dokončit úspěšně turnaj. V boji play off o 9.-16. místo jsme narazili na tým Bohemians 1905. Soupeř se nacházel na 14. místě. Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale v prvním poločase jsme dostali gól po standardní situaci. Naštěstí jsme srovnali tři minuty před koncem, když se prosadil Štěpán Buršík a na pokutové kopy jsme vyhráli 5:4 (góly z PK: David Vrána, Daniel Jiřík, Lukáš Fila, Dominik Homola a Štěpán Buršík). V zápase o 9.-12. místo jsme se střetli opět s Nitrou a nebylo to úplně jednoduché utkání, protože soupeř nám měl co vracet. Nakonec jsme uspěli až opět po pokutových kopech, když jsme vyhráli 3:2 (góly z PK: David Vrána, Daniel Jiřík a Lukáš Fila). V boji o konečné 9. místo jsme dostali mexický Chivas Guadalajara, který vyřadil FC Porto 3:0. Čekal nás velmi těžký zápas, protože Mexičané hráli dobrý kombinační fotbal. V tomto zápase poprvé zasáhlo video VAR a zápas řídili ligoví rozhodčí. Hlavním rozhodčím byl Ondřej Lerch, který v tomto zápase využil video, když po zákroku na Jirouška dostal mexický hráč rovnou červenou kartu. Po 45 sekundách, když se stal tento incident, který jsem osobně neviděl, tak hlavní využil po konzultaci s pomezním video a oprávněně udělil červenou kartu hráči. Byl to celkově remízový zápas, protože jsme nedali dvě vyložené gólové šance a Chivas nastřelil dvakrát konstrukci brány. Na pokutové kopy jsme poprvé prohráli 3:1 (gól z PK: Daniel Jiřík). I přes prohru jsme mohli být po zápase spokojení.

Jak jste byli spokojeni s organizačním zabezpečením turnaje?

Všechno klapalo jako hodinky. All Stars Team měl vše pod kontrolou. Spali jsme v naprosto luxusním hotelu TOP Praha, kde byla výborná strava ve formě švédských stolů. Hráli jsme v Horních Počernicích (Xaverov). Během turnaje byl k dispozici VIP stan, kde bylo vše. Kluci měli zajištěný po celý turnaj pitný režim i obědy. Každý tým měl přiřazeného patrona, který se staral o své týmy.

Při vyhlašování vítězů v Ďolíčku jste dostali cenu FAIR PLAY. Proč zrovna vy?

Bylo to pro mě i pro celý tým velké překvapení. Jsem za tuto cenu nesmírně rád a vážím si ji. Je to ocenění za to, že jsme hráli dobře, byli jsme disciplinovaným týmem, nechali jsme na hřišti všechno a hráli jsme odvážně.

Co byste řekl závěrem?

V každém zápase jsme vysoko napadali, tak abychom okamžitě dostávali soupeře podtlak. Náš odvážný styl hry přinesl velký úspěch na turnaji.
Na závěr bych chtěl poděkovat p. Novákovi a p. Valínovi za to, že jsme si mohli zahrát na skvělém turnaji, všem rodičům a fanouškům, že nás podporovali všechny tři dny. V neposlední řadě i mému realizačnímu týmu. Hráčům děkuji za dobrou reprezentaci klubu a smekám před nimi klobouk za to, co dokázali na turnaji. Velké poděkování zaslouží i velkomeziříčská firma Building centrum HSV, která nás podpořila na turnaji.

Výsledky FC Vysočina na All Stars Cupu:

Pátek – skupina B:
FCV - Avispa Fukuoka 1:0 (gól - Vodička)
FCV – Dukla Praha 0:1
FCV – Atlético Madrid 0:0

Sobota – skupina H:
FCV – FC Fastav Zlín 0:1
FCV – FC Nitra 1:0 (gól - Bulička)
FCV – FK Altinordu Izmir 0:1

Pořadí po skupinových zápasech: 11. místo

Neděle: play-off o 9.-16. místo:
čtvrtfinále: FCV – Bohemians Praha 1905 1:1 – 5:1 pen. (gól - Buršík)
semifinále: FCV – FC Nitra 0:0 – 3:1 pen.
o 9. místo: FCV - Chivas Guadalajara 0:0 – 1:3 pen.

Celkové pořadí turnaje:
1. SK Slavia Praha
2. Paris Saint-Germain
3. Atlético Madrid
4. FK Dukla Praha
5. AC Sparta Praha
6. 1.FC Slovácko
7. FK Altinordu Izmir
8. FC Fastav Zlín
9. Chivas Guadalajara
10. FC Vysočina Jihlava
11. FC Porto
12. FC Nitra
13. Avispa Fukuoka
14. Beijing FC
15. Bohemians Praha 1905
16. SK Dynamo České Budějovice

L. Smejkal

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.