První domácí utkání sezony muži zvládli

hazena muzi2. liga mužů Morava Jih – 2. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II Prostějov 30:23 (13:12)

Po výprasku v Telnici chtěli naši muži odčinit tento špatný výsledek a uvést se v domácí hale výhrou. Naše lavička byla pro tento zápas kompletní a na výkonu mužstva to bylo znát.
Do utkání jsme vstoupili na výbornou a už v 5. minutě jsme vedli 4:1. Poté jsme ale neproměnili několik vyložených šancí a soupeř začal dotahovat. I když se nám dařilo pokrývat nejlepšího střelce hostí Kosinu, tak se do 20. minuty hrála vyrovnaná partie (9:8). Poté se nám podařilo odskočit na rozdíl 4 branek, ale několik vyloučení v závěru nás stálo ztrátu vybudovaného náskoku. I přesto, že jsme byli po celou první půli lepším týmem, tak poločasový výsledek byl velice vyrovnaný.
Do druhé půle jsme vstupovali oslabeni o dva vyloučené hráče. Toto oslabení jsme přečkali bez úhony a dokonce jej vyhráli 0:1, což byla velká vzpruha. Navíc jsme v následujících minutách odskočili až o 4 branky. Bohužel soupeř se opět dokázal dotáhnout na rozdíl jediné trefy (16:15). Od tohoto stavu byl ale na hřišti už jen jediný tým. Nápadité útočné kombinace, souhra s pivotem a důležité zákroky našich brankářů znamenaly zdrcující ránu do prostějovských řad. (50. minuta 25:18). Hostím navíc v závěru začaly docházet fyzické síly a zbytek utkání se již dohrál bez většího dramatu.

Tato výhra pro nás znamenala první body v nové sezoně. Důležitým faktorem bylo, že jsme se po celé utkání mohli spoléhat na naše ostré spojky, které zasypávaly bránu Prostějova svými projektily. K příštímu utkání nastoupíme na půdě Ivančic, kde se nám dlouhodobě nedaří. Snad se nám ale tuto sérii povede zlomit.

7m hody: 1/1:5/6, vyloučení 7:6, diváků 82
Sled branek: 4:1, 4:3, 7:5, 9:8, 12:8, 13:10,13:12, 16:12, 16:15, 21:17, 25:18, 29:20, 30:21, 30:23

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (6/1), Vítězslav Večeřa (6), Štěpán Fiala (6), Vojtěch Svoboda (5), Jakub Bezděk (3), Martin Fiala (1), Kamil Babáček (1), Pavol Živčic (1), Dominik Buchta (1), Jan Lečbych, Miloš Necid, Tomáš Pažourek, Filip Macoun, trenér Ladislav Šidlo