Starší dorostenky v Kunovicích neuspěly

házenáSHK Kunovice - TJ Sokol Velké Meziříčí 36:31 (18:11)

Po třítýdenní herní pauze jsme odehráli utkání s vedoucím týmem soutěže. Kunovice ač nováček soutěže mají ve svém kádru několik dobrých hráček se zkušenostmi z mládežnické reprezentace a oplývají velmi silnou ofenzívní silou. Měli jsme to možnost vyzkoušet na vlastní kůži na přípravném srpnovém turnaji v Otrokovicích.

Od úvodních minut druholigového duelu jsme obrannou činnost směřovali na otupení útočného ostří domácích. První čtvrthodinu to byla velmi vyrovnaná partie, když se nám dařilo dobře organizovanou hrou držet se na dostřel. V rozmezí 20. – 23. minuty jsme herně polevili, častěji chybovali. I přes oddechový čas ztrátami v útočné hře jsme soupeři umožnili jít do rychlých brejků a rázem se měnilo skóre na sedmigólový rozdíl (10:7, 14:7). Do poločasu pak byli domácí i přes naši snahu viditelně lepším týmem. Po změně stran jsme změnili rozestavení, ofenzivní obranou nutili domácí hráčky k technickým chybám a postupně tak ukrajovali z jejich náskoku. Za stavu 28:25 jsme velkoryse pohrdli gólovou šancí, kdy jsme neproměnili rychlý útok včetně dorážky. Domácí následně brali oddechový čas a v dalších minutách již nepřipustili žádné drama.

V našich řadách je nutno vyzdvihnout výkon mladičké Karolíny Slámové.

Příští sobotu v domácím prostředí změříme síly s nováčkem soutěže – hráčkami TJ Turnov.
7 - m hody 1/1 : 3/2, vyloučení 0:2.
Sled branek 0:1, 2:1, 3:3, 7:3, 7:5, 8:6, 10:6, 10:7, 14:7, 14:8, 17:8, 17:10, 18:12, 19:14, 20:14, 25:20, 26:22, 27:23, 28:25, 32:25, 32:27, 35:29.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Pacalová Lenka (8/2), Slámová Karolína (7), Tvarůžková Tereza (7), Pospíšilová Markéta (5), Borkovcová Tereza (2), Sedlářová Tereza (1), Pospíšilová Magda (1), Puffer Natálie, Kuřátková Klára, Houdková Valerie, Koudelová Natálie, Horká Vendula.
Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.