Simr zajistil svým 150. gólem vítězství nad Sigmou Olomouc B

fotbalSigma Olomouc B - FC Velké Meziříčí 0 - 1 (0 – 1)

Hlavní rozhodčí: Slabý Jiří
Pomezní AR1-2: Vojáček Milan, Zaoral Vít
ŽK: Gatus - Simr, Pavlík
Diváci: 20

Sestava domácí : Buchta – Sladký (46 Grygar), Neuer, Hála, Voleský(Galus) – Spáčil, Látal, Zíma, Zlatohlávek – Grečma (Langer), Zmrzlý (Baďura)– na lavici Gröger a trenér Chromý

Sestava hosté : Kruba – Pavlík, Šimáček, Komínek, Kriegsman – Dolejš (90.Kotoun), Puža, Mezlík (32.Šuta), Plichta, Demeter – Simr – na lavičce Sysel a trenér Smejkal

Zápas v Olomouci se hrál za velmi pěkného slunného počasí. Mezi diváky se objevil i slavný trenér Petr Uličný, který si zápas užíval.
Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Slabého měli mírnou převahu domácí hráči, kteří se snažili o kombinační hru. Jejich útoky, ale většinou končili na velkém vápně, kde naše pozorná obrana rozprostřela svůj val. První šance domácích přišla ve 24. minutě z volného přímého kopu, ale Zmrzlý jen těsně minul branku. Ve 28. minutě přišla první naše velká šance, kdy se prosadil u brankové čáry Pavel Simr (vyhrál osobní souboj s dvojicí domácích hráčů) a parádně přihrál míč pod sebe do vápna Pavlovi Mezlíkovi. Míč bohužel poskočil a Pavel míč překopl nad branku Buchty. Bohužel po tomto zákroku musel Pavel Mezlík vystřídat. Ve 37. minutě poslal přihrávku Simrovi Dolejš. Pavel si míč zpracoval, udělal kličku domácímu obránci a křižnou střelou překonal v brance Buchtu. Ve 41. minutě jsme kopali z hranice velkého vápna volný přímý kop. Petr Dolejš trefil bohužel jen hráče ve zdi.

Druhý poločas měl podobný průběh jako první poločas. Domácí hráči se snažili dobýt naši branku, ale vše většinou končilo na vápně. První větší šance přišla v 80. minutě, kdy křižnou střelu Zlatohlávka vytěsnil mimo branku pozorný Rosťa Kruba. V 83. minutě dobře kopl rohový kop Deméter, ale míč jen proletěl vápnem domácích. V 92. minutě domácí brankář nakopl z půlky hřiště tak dobře míč, že ten orazítkoval břevno naší branky.

Nejlepší hráči: Komínek, Šimáček, Puža

Vyjádření trenéra Smejkala : Dneska se kluci přesvědčili o tom, že když se zapojí do defenzívní činnosti celý tým, navíc když se nebudou vymýšlet nesmyslné přihrávky pokud je tým pod tlakem, tak se dá hrát i s Reálem Madrid. Směrem do předu jsme hráli spíše na brejky, ale na konec to slavilo úspěch, kdy Pavel Simr dal svou 150 branku za tým FC VM. Za předvedený herní výkon všech hráčů musím dnes smeknout klobouk a vyslovit velkou pochvalu.

Jaroslav Mynář

27.10.fot

 

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.