Starší dorostenky na body tentokrát nedosáhly

fotoJosef KašparNeděle 20. října
2. liga starší dorostenky
DHK Pardubice - TJ Sokol Velké Meziříčí 27:24 (13:15)

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě ve snaze vysunutou obranou nutit soupeřky k chybám. Úvod se sice příliš nevydařil, ale s přibývajícími minutami jsme měli viditelně i gólově navrch a do 20. minuty si udržovali nejtěsnější vedení. Škoda jen, že jsme svého tlaku nevyužili k navýšení náskoku. Domácí tým po dvou oddechových časech zlepšil útočný pohyb, srovnal a ve 24. minutě již vedl. Závěrečných 90 sekund první půl jsme dokonale takticky zvládli a šňůrou tří branek stanovili nadějné poločasové vedení. Po změně stran jsme až do stavu 17:19 vedli, postupně jsme ale začali ztrácet půdu pod nohama. U některých hráček se projevila špatná tréninková morálka. Přísnější metr rozhodčích a častá hra v oslabení nás v této fázi stála hodně sil. Začali jsme kupit individuální chyby (přešlapy, nevynucené ztráty, zbrklosti). K tomu se přidalo neproměňování vyložených šancí, což v celkovém obrazu znamenalo, že soupeřky i přes velmi dobrý výkon naší brankářky Elišky Homolové do závěrečné fáze souboje vstupovaly s dvougólovým vedením. To nakonec i přes naši výraznou snahu dokázaly uhájit a radovaly se z vítězství.
Naší jednoznačně nejlepší hráčkou byla Markéta Pospíšilová.

V sobotu v dřívějším čase přivítáme na domácím hřišti hráčky HC Háje, které nám na zářijovém přípravném turnaji uštědřily porážku. Takže.....
7 - m hody 5/4 : 2/2, vyloučení 2:5.
Sled branek 1:0, 3:1, 3:6, 4:7, 7:7, 7:9, 10:9, 11:10, 11:12, 13:12, 14:15, 15:17, 17:17, 17:19, 20:19, 22:20, 22:22, 22:24, 23:24, 25:24.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Pospíšilová Markéta (8/2), Pacalová Lenka (8), Tvarůžková Tereza (4), Slámová Karolína (3), Dusilová Valérie (1), Puffer Natálie, Kuřátková Klára, Borkovcová Tereza, Pospíšilová Magda, Houdková Valerie, Šmídová Tereza, Horká Vendula.
Trenéři: Ing. Vincenc Záviška, Ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.