Velkomeziříčští hokejisté zvítězili v Břeclavi

thumb IMG 3263HC Lvi Břeclav – HHK VM 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Góly a asistence: 03:16 Zháňal (Průdek), 18:05 Zháňal (Průdek, Papp), 29:11 Lokaj (Čápek), 37:43 Gabřiška (Zháňal, Papp) – 03:41 Střecha T. (Burian V., Křenek), 15:45 Křenek z trestného střílení, 21:49 Kochánek (Střecha F.), 30:36 Vlašín P. (Střecha F., Hrbatý), 30:55 Křenek (Ambrož, Burian V.).

Sestava HC Lvi Břeclav:
Král (Martinčík) – Dora, Göndör, Čápek, Papp – Zháňal, Bartoš, Sedláček – Průdek, Lenkovič, Gabřiška – Nešpor, Hrbatý, Lokaj – Svoboda, Kocúr.

Juda J. (Svoboda) – Báňa, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Kochánek, Salát – Křenek, Matov, Střecha T. – Vlašín M., Bula, Sobotka – Střecha F., Strnad, Maštera – Rozmarín, Hrbatý.

Rozhodčí: Coufal – Bernard, Procházka.
Vyloučení: 2:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 31:38 (15:9, 10:18, 6:11)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Král (BŘE) - 86,84 % - 33 zákroků – 59 min.
Juda J. (HHK) - 87,10 % - 27 zákroků – 60 min.

Diváci: 138

V sobotu 20.10. 2019 se velkomeziříčští hokejisté vydali k utkání 5. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlínska do Břeclavi. Spolu s nimi se na utkání vypravila i dvacítka příznivců, kteří jen lehce vylepšili slabou návštěvu na velkém břeclavském stadionu. O to víc byli velkomeziříčští fanoušci na stadionu slyšet.

Ve vyrovnaném utkání jsme o svém vítězství rozhodli dvěma slepenými góly v polovině utkání. Domácí dokázali ještě ve druhé části snížit na rozdíl jediného gólu, další změnu stavu už ale gólmani nedovolili a po bezbrankové třetí třetině vezeme z Břeclavi těsné vítězství 5:4.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: „Tušil jsem, že to zde nebude jednoduché a zápas očekávání splnil. V první třetině nám chyběl větší zápal do hry a domácí toho využili k větší aktivitě. Ve druhé třetině jsme hráli více na puku, měli jsme více ze hry, odskočili jsme soupeři o dvě branky, ale po individuální chybě se soupeř opět dostal na kontakt. V poslední třetině bylo důležité, že jsme ubránili 4 minutové oslabení na úvod. Dál to bylo o jednom gólu, kterým jsme chtěli utkání zlomit, což se nedařilo a tak bylo o co hrát do poslední vteřiny. V závěru domácí hráli bez brankáře. I tuto pasáž jsme zvládli velice dobře a k ničemu vážnějšímu jsme je nepustili."

Ostatní výsledky pátého kola: HC Štika Rosice – HK Kroměříž 2:4, SKMB Boskovice – HC Brumov-Bylnice 8:1, HC Spartak Uherský Brod – TJ Sokol Březina 4:3, HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 3:6, Hokej Uherský Ostroh – Dynamiters Blansko HK 8:0, SHKM Hodonín – HC Uničov 0:4.

Program mužů na tento týden:
Sobota 26.10.2019 HHK Velké Meziříčí – HC Uherské Hradiště, začátek utkání v 17.30
hod. (zimní stadion – Velké Meziříčí)
Pondělí 28.10.2019 HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00