Důrazná obrana přinesla ženám vítězství

házená ženy2. liga ženy - východ – 7. kolo
SK Žeravice - TJ Sokol Velké Meziříčí 14:25 (2:10)

V dalším soutěžním utkání zajížděly ženy do přerovské tenisové haly, aby se zde utkaly s předposledním týmem Žeravic.
Do zápasu jsme vstoupily velmi dobře (3. minuta 0:3). Mohly jsme se spolehnout hlavně na kvalitně fungujícího obranu, která měla za zády spolehlivě chytající gólmanku. Naším dobrým přistupováním k hráčkám jsme znemožňovaly soupeři dostávat se do šancí. První branku jsme tak obdržely až v 17. minutě, což je úctyhodný výkon. V útoku se nám ale nedařily proměňovat vyložené šance, a tak náskok nenarůstal. Nesvědčilo nám ani prostředí velké haly, kde byla složitá prostorová orientace. V herním projevu jsme byly ale lepší, a poločas tak skončil osmibrankovým rozdílem (2:10).
Ve druhé půli se soupeř v útoku zlepšil. My naopak přestaly v obraně spolupracovat, a soupeřky tak začaly naší obranou procházet. Rozstřílely se i z dálky. Naše útočné akce stále postrádaly přesnější zakončení. Avšak bojovností jsme si udržovaly dostatečný náskok a nepřipustily jsme žádné drama.
Vezeme domů dva body, a to je důležité. V tabulce se tím pádem posouváme na druhé místo. V příštím kole na naši palubovku zavítá soupeř z Nového Jičína, který je bez bodu na posledním místě. Budeme chtít znovu získat plný počet bodů, a přiblížit se tak první pozici.

Sled branek: 0:3, 0:6, 2:7, 2:10, 3:12, 5:16, 8:20, 11:24, 12:25, 14:25
7m hody 1/2:1/1, vyloučení 0:2, diváků 30
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Veronika Blažková, Jana Šidlová – Denisa Hladíková (7), Lucie Zbožínková (7), Romana Doležalová (4), Veronika Špinarová (2), Denisa Pártlová (2), Kristýna Cahová (2), Kateřina Závišková (1/1), Michaela Homolová, Iva Závišková, vedoucí družstva Jana Šidlová.