Drama vyznělo lépe pro naše muže

ball-1930198 1920_copy2. liga mužů Morava Jih – 7. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B" 26:25 (12:15)

Neskutečné drama se šťastným koncem se odehrálo v sobotu v hale Za Světlou. Náš tým ve velké bitvě nakonec porazil druhý celek tabulky z brněnských Maloměřic.
Vstup do utkání jsme měli lepší a už ve 3. minutě jsme vedli 3:1. Bohužel poté jsme se začali v útoku trápit. Naše střely končily buď na blocích, nebo v rukou brněnského brankáře, který okamžitě rozdával přihrávky spoluhráčům do rychlých brejků. Brňané nám tak do 11. minuty odskočili již na 3:8. Následnou snahou jsme soupeře dotáhli (7:9). Poté jsme se ale přestali soustředit na hru a více řešili verdikty rozhodčích. Toho soupeř opět využil a opět nám odskočil (8:14). Po celou první půli jsme se trápili v koncovce, když jsme často pohořeli na výborném gólmanovy hostí. Ten nám chytil hned 4 sedmimetrové hody a spoustu dalších 100% šancí. I přesto jsme do poločasové pauzy snížili alespoň na rozdíl 3 branek.

Druhé dějství pro nás nezačalo dobře, kdy hned po 5 minutách viděl po třech vyloučeních červenou kartu Večeřa a o pár minut později naše další spojka Bezděk. Tým se však semknul ke skvělému výkonu. Na obraně jsme přitvrdili a nedovolili soupeři téměř žádné zakončení. Ale v útoku jsme se pořád trápili. Po celou dobu jsme nebyli schopni překlopit vedení na naši stranu. Sedm minut před koncem jsme na soupeře ztráceli 2 trefy a začalo to pravé drama. Tým hnaný skvělým publikem ale v sobě dokázal najít síly na zvrat a díky zásahům Svobody a Strašáka jsme minutu a půl před koncem konečně strhli vedení na naši stranu. A jelikož soupeř v následujícím útoku nepřekonal našeho brankáře, měli jsme výhodu posledního útoku my. Pár vteřin pře koncem jsme ale kvůli technické chybě o balon přišli a soupeř z rychlého protiútoku dostal míč do naší brány. Naštěstí pro nás nebyl gól uznán kvůli přešlapu, a my se tak mohli radovat z cenného vítězství.
Dnes chlapy ukázali obrovskou vůli po vítězství, která nám nakonec přinesla 2 body. V příštím kole nás čeká zápas na palubovce aktuálního lídra soutěže v Bohunicích. Ti ještě v letošním ročníku neokusili hořkost porážky, a proto nás bude čekat nesmírně těžký zápas.

7m hody: 1/5:1/1, vyloučení 5:7, navíc domácí 2x ČK, diváků 76
Sled branek: 3:1, 3:8, 5:8, 7:9, 8:14, 11:14, 12:15, 14:16, 16:17, 18:18, 21:21, 21:23, 24:25, 26:25

Sestava a branky: Ondřej Poul – Vojtěch Svoboda (6/1), Pavel Strašák (6), Štěpán Fiala (5), Vítězslav Večeřa (4), Jakub Bezděk (3), Pavol Živčic (1), Dominik Buchta (1), Pavel Roub, Miloš Necid, František Kratochvíl, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo