Velkomeziříčští hokejisté nastříleli Brumovu-Bylnici deset gólů

hhkHHK VM – HC Brumov-Bylnice 10:2 (5:0, 2:0, 3:2)

Góly a asistence: 01:59 Rozmarín (Strnad, Maštera), 07:24 Sobotka (Pejchal, Bula), 11:19 Vlašín M., 17:14 Vlašín M. (Střecha T., Vlašín P.), 19:47 Křenek (Vlašín M., Hrbatý), 22:59 Bula (Pejchal, Sobotka), 25:22 Křenek (Sobotka), 41:08 Křenek (Střecha T., Kadela), 44:15 Střecha T. (Kadela), 46:24 Rozmarín (Křenek, Kadela) – 52:07 Holík (Vaněk, Tolkachev), 58:44 Holík (Vaněk).

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Slavíček) – Kadela, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Salát, Kochánek – Křenek, Vlašín M., Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Strnad, Rozmarín, Maštera.

Sestava HC Brumov-Bylnice:
Bielan (21. Žižka) – Vaněk, Lysák T., Lysák M., Tolkachev – Marek, Tulpa, Holba, Holík, Knebl, Krůžela, Častulík, Klinov.

hhk copyRozhodčí: Honza – Nechvátal, Teplý
Delegát utkání: Křivský Radovan
Vyloučení: 4:6, navíc: Vlašín P. (HHK) 10 min. OT za nesportovní chování
Využití: 2:2, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 44:26 (15:7, 10:12, 19:7)

Procentuální úspěšnost brankářů:
Juda J. (HHK) - 92,31 % - 24 zákroků – 60 min.
Bielan (BB) - 66,67 % - 10 zákroků – 20 min.
Žižka (BB) - 82,76 % - 24 zákroků – 40 min.

Diváci: 183

V jedenáctém kole krajské ligy se střetli velkomeziříčští hokejisté se soupeřem nejvzdálenějším, Brumovem-Bylnicí. Tým od slovenských hranic dojel do Velkého Meziříčí s 12 hráči do pole a dvěma brankáři, kteří se v průběhu zápasu pořádně zapotili.
Od úvodního vhazovaní se naši hráči pořádně zakousli do soupeře. Již na konci druhé minuty šli domácí do vedení, po té co Milan Strnad zajel za soupeřovu branku a zpětnou přihrávkou našel Petra Rozmarína, který překvapil soupeřova brankáře – 1:0. Ve 4. minutě fauloval Tolkachev, Romana Kadelu. V přesilové hře měl největší šanci Pavel Ambrož, který dostal přihrávku mezi kruhy. Kotouč z jeho hole orazítkoval brankovou konstrukci soupeře. V 7. minutě podrazil Michala Vlašína útočník Častulík. Početní výhodu bleskově využila druhá útočná formace. Po akci na jeden dotek, překonal brankáře Brumova-Bylnice, Lukáš Sobotka, který střílel z levého kruhu – 2:0. V 11. minutě zpracoval na útočné modré, přihrávku z hloubky obranného pásma, Petr Rozmarín. Na překonání brankáře chybělo našemu útočníkovi více klidu. Ve 12. minutě zachytil rozehrávku soupeře Michal Vlašín, který bez přípravy poslal kotouč za Bielanova záda – 3:0. V 15. minutě se dostal do našeho pásma Holík. Kotouč z jeho hole zasáhl Jardu Judu do masky. Po tomto zásahu zůstal náš brankář ležet otřesený na ledě. V 16. minutě se Pavel Ambrož obětavě položil do střeli. Odražený kotouč skončil v ochranné síti nad tvrzeným sklem. V 18. minutě poslal Petr Vlašín pas na Tomáše Střechu, ten zatáhl kotouč do útočného pásma. Prohodil kotouč na sjíždějícího Michala Vlašína, který zvýšil náskok HHK – 4:0. Do konce první části chybělo 13 vteřin, když musel brankář soupeře znovu lovit puk ze své sítě. Autorem gólu byl David Křenek – 5:0.

Do druhé třetiny nastoupili domácí o něco později. Následovalo vyloučení, které odseděl na trestné lavici Adam Hrbatý. V přesilové hře hosté několikrát nebezpečně zahrozili. Do největší příležitosti se dostal Knebl, který z pravého kruhu poslal puk na naši branku. Jeho střelu, na dvakrát, zneškodnil brankář HHK. Na konci 24. minuty předvedli akci na jeden dotek hráči druhé útočné formace HHK. Na jejím konci střelil gól Honza Bula – 6:0. O minutu později se do vyložené šance dostal Michal Vlašín. Náhradní gólman soupeře ho vychytal. Následoval rychlý protiútok soupeře, který zlikvidoval Jarda Juda. Ve 27. minutě se do přečíslení dostal Lukáš Sobotka s Davidem Křenkem. Druhý jmenovaný pohotově zavěsil – 7:0. Ve 36. minutě se do brejku dostal kapitán hostů, Vaněk. Jeho blafák ukryl v lapačce domácí gólman. Ve 38. minutě Častulík poslal na naši branku střelou zápěstím puk, který Jarda Juda ukryl v lapačce. V samém závěru druhé třetiny zavezl kotouč do útočného pásma Petr Rozmarín. Nahrál mezi kruhy Vojtovi Mašterovi, ten z první orazítkoval levou tyč Žižkovy branky.

Na začátku třetí části střelil další gól David Křenek – 8:0. Ve 44. minutě poslal Roman Kadela křižnou přihrávku na Tomáše Střechu, který se nemýlil – 9:0. Ve 46. minutě měli naši hráči dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala téměř dvě minuty. Nabídnutou početní výhodu zužitkoval po přihrávce Romana Kadely a Davida Křenka, Petr Rozmarín – 10:0. Ve 48. minutě ujel v oslabení Tulpa, jeho přízemní střelu vyrazil Jarda Juda betonem. Následovalo druhé vyloučení našeho týmu. Tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě. Tuto přesilovou hru už soupeř dokázal využít. Střelou do pravého horního růžku naší branky se prosadil Holík – 10:1. V 53. minutě byl vyloučen Petr Vlašín na 2 minuty a osobní desetiminutový trest. V závěru zápasu se při další přesilové hře soupeře prosadil druhým gólem v utkání Holík.

Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím velkomeziříčských hokejistů. V dalším kole zajíždí první tým HHK do Kroměříže, která v posledním zápase vyloupila Velkou Bíteš. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: předvedli jsme výbornou první třetinu, kdy jsme hráli s pukem, diktovali jsme tempo a vystřelili krásné branky. Konečně se nám podařilo taky utkání rozhodnout již v průběhu utkání a soupeře jsme ve všem předčili. Další třetiny se odvíjely od jednoznačného stavu a myslím, že jsme si tentokrát v pohodě dokráčeli pro jednoznačné vítězství zaslouženě.

Ostatní výsledky jedenáctého kola: SHKM Hodonín – Dynamiters Blansko HK 7:2, HC Spartak Uherský Brod – SKMB Boskovice 3:5, HC Lvi Břeclav – HC Štika Rosice 6:5PP, HC Uherské Hradiště – Hokej Uherský Ostroh 3:5, HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 1:6, TJ Sokol Březina – HC Uničov 3:6.

Program mužů na tento týden:
Sobota 23. 11. 2019 HK Kroměříž – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion – Kroměříž)

Jaroslav Juda

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS velmez_delnik_dolu
  • Soc. pracovník SPOD -září 2020

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.