I přes srdnatý výkon dorost na body nedosáhl

starší dorost2. liga mladší dorostenci JM – 9. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 24:32 (10:16)

V 9. kole jsme se na naší palubovce postavili proti týmu, který okupuje 2. příčku ligové tabulky. Náš tým však dlouhodobě sužují zranění a nemoci, proto jsme i dnes nemohli nastoupit v plné sestavě.

Fyzicky lépe vybavený soupeř se hned od úvodu ujal vedení, a plnil tak roli favorita. Do 15. minuty si vybudoval náskok 3:9. Kluci se ale s vidinou, že není co ztratit, postupně začali zvedat a ukrajovat náskok soupeře. Během sedmi minut se nám podařilo snížit na 10:12 a rázem bylo zaděláno na zvrat. Ten si bohužel kuřimští nechtěli připustit a 4 brankami do poločasu ještě stihli odskočit na 10:16.
Ve druhé půli jsme pokračovali v dobrém výkonu a drželi jsme soupeře na dostřel (45. minuta 17:22). Nedařilo se nám však přiblížit více než na pětibrankový rozdíl. Šest minut před koncem nebylo stále zcela rozhodnuto (22:27). Klukům už ale docházely síly, a tak si soupeř již závěr pohlídal. I přes srdnatý výkon jsme prohráli 32:24.

Dnes je potřeba kluky pochválit, protože po celý zápas bojovali, a dokázali tak být vyrovnaným soupeřem. V dalším kole náš čeká zápas na půdě posledního Juliánova, odkud bude naší povinností dovést 2 body.

7m hody: 1/2:0, vyloučení 2:4, diváků 89
Sled branek: 2:1, 2:5, 3:9, 7:10, 10:12, 10:16, 12:19, 15:21, 17:22, 19:26, 22:27, 22:31, 24:32

Sestava a branky: Lukáš Dereha – Benjamin Rosa (7/1), Jakub Strýček (6), Martin Chalupa (3), Adam Požár (3), Robin Koudela (2), Štěpán Klapal (2), Tomáš Rosa (1), trenér: Ladislav Šidlo