Muži si nečekaně snadno poradili s Kuřimí

hazená muži2. liga mužů Morava Jih – 9. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 36:19 (20:10)

V dalším domácím utkání jsme hostili souseda z tabulky SK Kuřim. Tento celek před sezonou značně posílil a vyhlásil boj o čelo tabulky. Ovšem v dosavadním průběhu jsou jejich výsledky pod očekávání. I přesto měli před zápasem stejný bodový zisk jako naše mužstvo, a tak se čekal lítý boj.

Vstup do zápasu jsme měli již tradičně dobrý a ujali jsme se vedení 3:1. Poté ale Kuřim vytáhla osobní obranu na naši spojku Strašáka a narušila nám tak útočnou kombinaci. Nám se přestalo střelecky dařit a soupeř si vzal vedení na svoji stranu (10. min 5:7). Poté ale trenér Šidlo naordinoval týmu hru v 7 hráčích bez brankáře, se kterou si soupeř nevěděl rady. My jsme tak postupně převzali otěže zápasu a do 18. min. odskočili na 11:8. Hosté ještě 2 rychlými brankami snížili na rozdíl jediného gólu, ale poté jejich útočná hra zcela ztroskotala na naší obraně v čele s brankářem. Po zbytek poločasu se jim nepodařilo vsítit gól, a my si tak vybudovali rozhodující náskok 20:10.

Do druhé půle jsme změnili obrané rozestavení na 1:5, proti kterému hosté nemohli najít recept. Střelecké trápení kuřimských tak pokračovalo a ve 43. minutě to bylo již 30:11! O vítězi již nebylo pochyb, a tak se zbytek utkání dohrával v klidném tempu. My si tak měli možnost vyzkoušet různé herní situace. Zápas skončil nečekaně hladkým vítězstvím 36:19.

Dnes nám k bodům pomohla dobře zvolená taktika, kdy jsme dokázali reagovat na hru soupeře. Na tuto výhru budeme chtít navázat i v dalším kole, kdy zajíždíme do Kostelce na Hané.

7m hody: 2/2:1/1, vyloučení 4:4, diváků 165
Sled branek: 3:1, 3:4, 5:7, 8:7, 11:8, 11:10, 25:10, 32:12, 33:17, 35:17, 36:19

Sestava a branky: Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (6), Jakub Bezděk (6), Pavol Živčic (5), Vojtěch Svoboda (4), Dominik Buchta (4), Pavel Strašák (3/2), Pavel Roub (3), Miloš Necid (3), Martin Fiala (2), František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo