Starší dorostenky konečně uspěly a vezou body z Plzně

ing tomáš_partlNeděle 24. listopadu
2. liga starší dorostenky
Slavia VŠ Plzeň - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:36 (10:16)

K předehrávanému utkání jsme vinou marodky zajížděli s omezeným počtem a s ohledem na naše předchozí nevyrovnané výkony i s obavami. Utkání jsme však od prvních minut rozehráli pozorně a předváděli místy ukázkový kolektivní výkon. Domácí tým se dařilo agresivní vysunutou obranou nutit k chybám, čímž jsme získávali cenné míče. V postupném útoku jsme si pak poměrně snadno vytvářeli nápaditou souhrou brankové příležitosti, které se tentokráte dařilo i efektivně využívat. Střelba spojek ze střední vzdálenosti pak přinášela viditelnou radost trenérskému tandemu a děvčatům již do poločasu přinesla hodně nadějný náskok. Poločasovou pauzu jsme využili k taktické poradě. Pokyny si naše hráčky vzaly k srdci a pokračovaly ve velmi dobrém výkonu. Oporou našich řad byla brankářka Eliška Homolová, kterou chránily svoji účelnou defenzívou dva pilíře Natka Puffer a Majda Pospíšilová. I přes zdravotní hendikep tvořila hru čerstvá sedmnáctka Maki Pospíšilová ve spolupráci se střelkyněmi Leňou Pacalovou a Kájou Slámovou, ta v polovině listopadu okusila repre kemp dorostenek ČR. V křídelních prostorách byla hodně vidět naše jediná levandule Natka Koudelová. Obě pravoruké křídelnice Terka Borkovcová společně s Terez Šmídovou taktéž zaznamenaly úspěšné zásahy. Do hry zasáhla a svůj časový úsek odehrála i druhá z pivotů Venďa Horká.

Doufejme, že se tréninkovou pílí podaří udržet předváděnou souhru a v posledním soutěžním kole, hraném v sobotu 7. prosince, se úspěšně rozloučíme s podzimní části. Společně se ženami v domácím prostředí přivítáme hráčky 1. SC Bohumín.

7 - m hody 8/5 : 3/2, vyloučení 1:2.
Sled branek 1:0, 1:2, 4:3, 4:8, 5:9, 7:9, 7:11, 8:11, 8:13, 9:16, 12:17, 13:19, 14:22, 15:22, 15:25, 17:29, 18:30, 19:32, 21:35.

Hrály: Homolová Eliška – Slámová Karolína (10/2), Pacalová Lenka (7), Pospíšilová Markéta (4), Pospíšilová Magda (4), Borkovcová Tereza (4), Koudelová Natálie (3), Šmídová Tereza (2), Puffer Natálie (1/1), Horká Vendula (1/1).
Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl.