• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté v utkání s Uherským Ostrohem ztratili domácí neporazitelnost

Velkomeziříčští hokejisté v utkání s Uherským Ostrohem ztratili domácí neporazitelnost

titHHK VM – Hokej Uherský Ostroh 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly a asistence: 01:41 Beneš (Zalubil J.), 18:35 Flora, 58:47 Nevídal (Stránský) – 28:23 Křenek (Střecha T., Matov).

Sestava HHK Velké Meziříčí:
Slavíček (Juda J.) – Kochánek, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Salát, Vondráček – Křenek, Matov, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Vlašín M., Rozmarín, Maštera – Strnad, Střecha F.
Sestava Hokej Uherský Ostroh:
Šurý (Lekeš) – Vaněk, Nevídal, Kučera, Beneš, Rauš D. – Mika, Rauš M., Antonovič, Klimovič, Galuška V., Stránský, Zalubil L., Zalubil J., Galuška L., Flora

Rozhodčí: Vepřek – Pavel, Zapletal.
Vyloučení: 5:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:1
Střely na branku: 25:24 (7:11, 14:9, 4:4)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Slavíček (HHK) - 91,67 % - 22 zákroků – 59 min.
Šurý (UHO) - 96,00 % - 24 zákroků – 60 min.
Diváci: 203

V sobotu se na našem zimním stadionu představil tým Uherského Ostrohu, který v minulém kole doma prohrál s Velkou Bíteši. V podobné situaci se nacházelo i naše mužstvo, které v posledním kole prohrálo na ledě Kroměříže. Trenérská dvojice HHK mohla v utkání počítat s Davidem Křenkem, který v minulém kole chyběl. Přesto k optimální sestavě chybělo trenérům ještě několik hráčů, kteří jsou na marodce, nebo měli pracovní povinnosti.

Vstup do utkání vyšel lépe hostujícímu mužstvo. Na konci druhé minuty se prosadil Beneš, který od modré lajny vyslal projektil na naši branku. Zdeněk Slavíček sice kotouč zachytil hřbetem lapačky, ale ten se přes ni dostal za brankovou čáru – 0:1. Ve 3. minutě se ke tvrdé střele dostal ostrožský Nevídal. Projektil vyslaný z jeho hole ukryl domácí brankář v lapačce. Na konci 4. minuty měli hosté první přesilovou hru. V té sice předvedli dobrý kolotoč v útočném pásmu. Jedinou střelu mířicí na naši branku Zdeněk Slavíček vyrazil betonem. V 11. minutě si do našeho pásma vybruslil Beneš, který přes našeho beka poslal kotouč na naši branku. Tuto střelu opět zlikvidoval náš gólman. V 15. minutě se do útočného pásma dostal Tomáš Střecha. Objel bránícího hráče hostí a z levé strany prověřil pozornost brankáře Ostrohu. V 19. minutě sevřel soupeř naše hráče v obranném pásmu. Ostrožský útočník Flora obkroužil kolem naší branky a z kruhu poslal kotouč do vzdálenějšího horního růžku – 0:2. V závěru první části měl náš tým početní výhodu, která se přesunula do druhé třetiny.

Úvod prostřední části patřil našim barvám. Po přesilové hře, která ke gólu nevedla, si souvislý tlak vytvořila druhá formace HHK. Dvě tvrdé střely z hokejky Pavla Ambrože, ani následný zmatek před soupeřovou brankou ke gólu nevedl. Ve 29. minutě se prosadila první útočná formace HHK. Přihrávku Tomáše Střechy vyvezl na levý kruh David Křenek. Touš z jeho hole si našla skulinku v horním růžku Šurého branky – 1:2. V 32. minutě byl v našem obranném pásmu tvrdě dohrán Petr Vlašín, který musel pro zranění odstoupit ze zápasu. Ve 37. minutě se do obrovské šance dostal David Křenek. Kotouč vyslaný z hokejky našeho útočníka Šurý vyrazil ramenem. V závěru prostřední části se při hře čtyř hráčů v poli, na obou stranách, dostal do dvou příležitostí David Křenek. První příležitost skončila na vnější brankové síti. S druhou si poradil ostrožský gólman.

Na začátku třetí třetiny měli hosté přesilovou hru. V té naši hráči soupeře k žádné vyložené šanci nepustili. David Křenek, který se vrátil z trestné lavice, se hned zapojil do hry a střelou od levého mantinelu vyzkoušel pozornost Šurého. V 56. minutě si domácí tým vytvořil souvislejší tlak, z kterého vytěžil další početní výhodu. Ale ani tato početní výhoda k vyrovnání nevedla. Do konce třetiny chybělo 78 vteřin, když se hostující gólman pokoušel vyhodit kotouč o mantinel do středního pásma. Ten však skončil nad ochranným tvrzeným sklem. Další početní výhoda. Naše lavička si vzala oddechový čas. Trenéři poslali do útočného pásma šestici hráčů a odvolali brankáře. Bohužel se nepodařilo vyhrát buly, ani zablokovat hráče na vhazování. Zpětná přihrávka Stránského našla připraveného Nevídala, který měl dostatek času aby obloučkem poslal puk do naší sítě – 1:3.

Naše mužstvo si tak ve třináctém kole, které uzavřelo první polovinu základní části, připsalo první domácí prohru.
V dalším kole se naši hráči představí opět na domácím ledě, když v odvetném utkání vyzvou rosické Štiky.

UO tabOstatní výsledky třináctého kola: HC Spartak Uherský Brod - Dynamiters Blansko HK 3:2, HC Lvi Břeclav – SHKM Hodonín 3:5, HC Uherské Hradiště – SKMB Boskovice 4:3, HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 6:2, TJ Sokol Březina – HK Kroměříž 1:5, HC Uničov – HC Brumov-Bylnice 9:6

 

 

Program mužů na tento týden:

Sobota 07.12.2019 HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion – Velké Meziříčí)

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ - ROSICE

J. Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.