• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté o vítězství rozhodli pěti góly v třetí třetině. Čtyři góly si v utkání připsal Lukáš Paták

Velkomeziříčští hokejisté o vítězství rozhodli pěti góly v třetí třetině. Čtyři góly si v utkání připsal Lukáš Paták

UH PatakHC Uherské Hradiště – HHK VM 5:10 (3:2, 2:3, 0:5)

Góly a asistence: 05:51 Červenka (Tischer), 07:56 Hrabec (Červenka, Procházka), 12:01 Větříšek F. (Červenka), 25:35 Pavlůsek (Tischer), 34:49 Pavlůsek (Hrabec) – 01:40 Paták (Střecha F., Burian V.), 17:12 Paták (Sobotka), 32:58 Paták (Křenek, Strnad), 37:06 Sobotka (Střecha F., Ambrož), 38:56 Střecha T., 45:39 Křenek (Kadela), 46:04 Paták (Střecha F.), 55:17 Střecha F. (Ambrož, Burian V.), 57:03 Střecha T. (Vlašín P.), 59:34 Strnad (Střecha T., Vlašín P.)
Sestava HC Uherské Hradiště:
Oharek (58. Peprník) – Procházka, Hrabec, Řezníček, Tischer – Jurásek, Lažek, Větříšek A., Nohál, Větříšek F., Pavlůsek, Burša, Červenka
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Slavíček – Kadela, Vlašín P., Burian V., Ambrož, Vondráček, Salát – Strnad, Křenek, Střecha T. – Paták, Střecha F., Sobotka – Pejchal, Matov, Rozmarín – Vlašín M., Hrbatý

Rozhodčí: Čech – Šimoník, Šobáň.
Vyloučení: 3:2, využití: 0:2, v oslabení: 0:1
Střely na branku: 27:41 (12:13, 9:16, 6:12)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Oharek (UH) - 76,32 % - 29 zákroků – 58 min.
Peprník (UH) - 66,67 % - 2 zákroky – 2 min.
Slavíček (HHK) - 81,48 % - 22 zákroků – 60 min.
Diváci: 123

V devatenáctém kole krajské ligy zajížděli velkomeziříčští hokejisté do Uherského Hradiště. Utkání začalo netradičně až od půl sedmé večer, díky obsazenosti na tamním zimním stadionu.
S tímto soupeřem se nám, zejména na jejich velkém kluzišti, historicky moc nedaří. A nejinak tomu bylo během prvních dvou třetin tohoto zápasu. Do utkání naši hráči vstoupili dobře a ve 2. minutě šli zásluhou Lukáše Patáka do vedení. Domácí hráči se nenechali zaskočit a během dvou minut dokázali zápas otočit. Když ve 13. minutě přidali třetí gól, byla na našich hráčích vidět nervozita. V závěru první části dal po přihrávce Lukáše Sobotky kontaktní gól Lukáš Paták – 3:2.

Do druhé třetiny udělali trenéři v sestavě několik změn a stáhli sestavu na tři formace. Přesto to byli opět domácí, kteří ve 26. minutě zvýšili svůj náskok na 4:2. Ve 34. minutě byl za sekání potrestán domácí hráč. Nabídnutou početní výhodu po 11 vteřinách využila druhá formace. David Křenek přebral kotouč od Milana Strnada a poslal pas na Lukáše Patáka, který střelou pod horní víko završil hattrick – 4:3. Domácí tým však nikterak neztrácel na ofenzivní činnosti. Ve 35. minutě šel opět do dvougólového vedení – 5:3. Ve 37. minutě fauloval další domácí hráč. Nabídnutou přesilovku hráči HHK opět využili. Přihrávku Filipa Střechy poslal za Oharkova záda Lukáš Sobotka – 5:4. Zlepšenou druhou polovinu prostřední části korunoval vyrovnávací brankou Tomáš Střecha, který u mantinelu ve středním pásmu vybojoval kotouč. Na útočné modré se zbavil bránícího hráče a střelou na vzdálenou tyč vymetl pravý růžek domácí branky – 5:5.

Ve třetí části se naši hráči konečně dostali do herní pohody. Ve 46. minutě se po vyhraném buly dostal ke kotouči Roman Kadela, který poslal kotouč do brankoviště. Zde se kotouč odrazil k Davidu Křenkovi, který pohotově zavěsil – 5:6. Za necelou minutu lovil Oharek touš ze své klece posedmé. Přihrávku Filipa Střechy zpracoval Lukáš Paták. Ten si počkal, až se brankář pohne a poslal mu kotouč pod horní víko. Tato branka z hole Lukáše Patáka, byla zároveň 100 gólem HHK v této sezoně. V 55. minutě putoval na trestnou lavici náš druhý hráč v utkání. Oslabení naši hráči dobře bránili. Naopak se přesnou přihrávkou prezentoval Viktor Burian, který našel mezi kruhy Filipa Střechu. Ten střelou přes clonícího domácího hráče poslal kotouč pod horní víko Oharkovy branky – 5:8. Na začátku 58. minutě zavezl Petr Vlašín kotouč do útočného pásma, křižnou přihrávkou našel najetého Tomáše Střechu, který neváhal a prostřelil domácího gólmana – 5:9. Po této brance se nechal Oharek v brance vystřídat Peprníkem. Ten ale čisté konto neudržel. V poslední minutě se po pasu Petra Vlašína a Tomáše Střechy dostal k puku Milan Strnad. Nabruslil si na levý kruh a střelou zápěstím stanovil výsledku konečnou podobu – 5:10.

Hráči HHK si tak odvezli z Uherského Hradiště velmi cenné vítězství, na které se hodně nadřeli. V tomto týdnu jsou na programu dvě kola krajské ligy. Velkomeziříčští hráči odehrají obě utkání před domácím publikem. Ve středu je v okresním derby čeká Spartak Velká Bíteš. V sobotu pak mají naši hráči co vracet týmu Dynamiters Blansko.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: První střídání jsme měli podle našich představ a hned jsme dali gól. Pak jsme ve hře dozadu kupili hrubé chyby, které soupeř nekompromisně trestal. My naopak vypracované šance pálili jednu za druhou. Stále jsme dotahovali, a když jsme snížili na rozdíl jedné branky, tak domácí zase odskočili o dva góly. Až v závěru druhé třetiny se nám podařilo srovnat na 5:5. Třetí třetinu jsme zvládli konečně podle našich představ, dostali jsme se do vedení a to postupně navyšovali a získali jsme cenné tři body do tabulky.

muzi aktual copy

Ostatní výsledky devatenáctého kola: HC Spartak Velká Bíteš - Dynamiters Blansko HK 8:2, HC Lvi Břeclav – TJ Sokol Březina 5:3, SKMB Boskovice – HK Kroměříž 2:4, HC Štika Rosice – Hokej Uherský Ostroh 2:3, HC Uničov – HC Spartak Uherský Brod 5:6, SHKM Hodonín – HC Brumov-Bylnice 7:5.

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ_-_VELKÁ_BÍTEŠ_copy_copyProgram mužů na tento týden:
Středa 15.01.2020 HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion – Velké Meziříčí)
Sobota 18.01.2020 HHK Velké Meziříčí – Dynamiters Blansko HK, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion – Velké Meziříčí)

 

HHK VM

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • Inzerce_sleva_2020

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.