• Velkomeziříčsko
  • Sport
  • Velkomeziříčští hokejisté si připsali další výhru. Dvě kola před koncem základní části drží první příčku

Velkomeziříčští hokejisté si připsali další výhru. Dvě kola před koncem základní části drží první příčku

muziHC Brumov-Bylnice – HHK VM 3:5 (2:0, 0:2, 1:3)

Góly a asistence: 01:40 Janíček (Vaněk), 16:59 Sofek (Macháč, Vaněk), 52:38 Tulpa (Lysák, Krůžela) – 20:52 Juda M. (Střecha T., Strnad), 22:54 Bula (Maštera, Slabý), 40:52 Strnad (Střecha T.), 56:35 Paták (Střecha F.), 59:41 Střecha T.

Sestava HC Brumov-Bylnice: Divoš (Bielan) – Šimek, Vaněk, Tolkachev, Lysák T. – Tulpa T., Novosad, Sopek, Holba, Krůžela, Častulík, Tulpa T., Holík, Macháč, Janíček, Nesrsta, Lysák L., Klinov.
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Slavíček) – Slabý, Vlašín P., Báňa, Ambrož, Burian V., Vondráček, Salát – Strnad, Matov, Střecha T. – Paták, Střecha F., Vlašín M. – Bula, Sobotka, Maštera – Barák, Rozmarín, Juda M.

Rozhodčí: Goňa, Netopil – Chramosta, Tkáč.
Vyloučení: 5:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 28:36 (9:11, 9:15, 10:10)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Divoš (BB) - 88,57 % - 31 zákroků – 59 min.
Juda J. (HHK) - 89,29 % - 25 zákroků – 60 min.
Diváci: 53

V neděli po 11. hodině dopolední se vydali velkomeziříčští hokejisté na cestu k nejvzdálenějšímu soupeři. Domácí tým HC Brumov-Bylnice vyhověl žádosti našeho klubu a utkání začalo netradičně v 15:15 hod. Do cíle jsme dorazili po téměř tříhodinové cestě. Trenér Michal Krča sice postrádal Davida Křenka a Romana Kadelu, ale pro toto utkání uvolnil druholigový Hodonín Petra Slabého a jihlavská Dukla Mirka Judu a Martina Baráka.

Utkání začalo náporem domácích, s kterým jsme měli v první třetině nemalé problémy. První zákrok si náš brankář připsal již po 12 vteřinách. Domácí se poprvé prosadili na konci druhé minuty, kdy střela z hole Martina Janíčka mířila přesně k pravé tyčce – 1:0. Ve 4. minutě si najel do našeho pásma Radek Holík. Po jeho střele z levého kruhu se otřel kotouč o brankovou konstrukci. V 6. minutě se vytvořil souvislý tlak náš třetí útok. Tvrdou střelu z hole Vojty Maštery domácí brankář zneškodnil. V 9. minutě se do dobré šance dostal Tomáš Střecha. Jeho střela z mezikruží končí v brankářově výstroji. V téže minutě byl blízko gólu Lukáš Paták. Kotouč z jeho hole orazítkoval brankovou konstrukci. V 12. minutě poslal přihrávku Petr Vlašín na Tomáše Střechu. Ten z mezikruží mířil k pravé tyčce. Domácí brankář však vymrštil beton a puk vytěsnil mimo branku. V 15. minutě se srazil na útočné modré Patrik Matov s protihráčem. Otřesený se jen těžko zvedal z ledu a skončil v péči naší zdravotnice na střídačce. Na konci 17. minuty se dostali domácí do přečíslení dva na jednoho. Střela z hole Vojtěcha Sopka vymetla pravou šibenici naší branky – 2:0. Za překvapivého, ale nutno podotknout zaslouženého, vedením domácích se odcházelo do kabin.

muziDruhá třetina začala naším náporem. První formace se hned v úvodní minutě prostřední části prosadila. Milan Strnad poslal pas na Tomáše Střechu, ten zavezl kotouč do útočného pásma a posunul kotouč na Mirka Judu, který si najel na levý kruh a nechytatelnou střelou vymetl levý horní růžek Divošovy branky – 2:1. Na konci 23. minuty zavezl Vojta Maštera kotouč do útočného pásma. Následný pas mezi kruhy našel Honzu Bulu, který z první prostřelil domácího brankáře mezi betony – 2:2. Ve 28. minutě se dostal do brejku Lukáš Paták. Blafákem však gólmana nepřekonal. Ve 30. minutě si připsal dva těžké zákroky brankář Jarda Juda. Ve 38. minutě se do brejku dostal domácí forward Radek Holík. Z levého kruhu poslal kotouč na našeho brankáře, který kotouč ukryl v lapačce. Ve 40. minutě se do brejku dostal Tomáš Střecha s Mirkem Judou. Druhý jmenovaný střelou zápěstím orazítkoval brankovou konstrukci.

Třetí perioda začala stejně jako ta druhá. Náporem našich hráčů. Tomáš Střecha zavezl kotouč až za soupeřovu branku, kde v nastalém zmatku uzmul kotouč Milan Strnad, který puk bleskově zasunul k pravé tyčce – 2:3. Ve 43. minutě měli domácí přesilovou hru, kterou naši hráči ubránili. Naopak přesilovou hru pro naše barvy si vynutil ve 47. minutě Honza Bula, kterého při přechodu do útočného pásma fauloval domácí Holík. V přesilové hře se ke kotouči dostal domácí forward Krůžela, který se dostal do samostatného nájezdu. S přízemní střelou si poradil náš brankář a kotouč následně pohotově rozehrál na sjíždějícího beka. V 51. minutě putoval na trestnou lavici další náš hráč. V oslabení soupeř několikrát zahrozil, ale vyrovnávacího gólu se dočkal až po skončení početní výhody. Střelu Tomáše Lysáka usměrnil do branky Tomáš Tulpa – 3:3. V 53. minutě zůstal na ledě ležet Lukáš Paták, který se jen těžce zvedal z ledu. V 55. minutě se poroučel na trestnou lavici domácí hráč. V přesilové hře jsme měli několik šancí, ale dobře bránící domácí hráči odráželi střely mimo branku. Po skončení přesilovky přenechal Filip Střecha kotouč Lukáši Patákovi, který si sjel na levý kruh a střelou na vzdálenější tyč vymetl horní růžek Divošovy svatyně – 3:4. V závěru domácí odvolali brankáře. Tomáš Střecha vypíchl ve středním pásmu soupeři puk a poslal kotouč do odkryté klece – 3:5.

Velmi těžké utkání nakonec skončilo vítězstvím velkomeziříčských hokejistů. V posledním domácím utkání základní části hráči HHK v sobotu změří síly s týmem HK Kroměříž, který nás v prvním vzájemném měření sil této sezony dokázal na svém ledě porazit. Utkání začíná tradičně v 17.30 hodin.

Hodnocení utkání trenérem Michalem Krčou: utkání jsme nezačali dobře, hned na úvod jsme inkasovali a museli dotahovat. I když jsme hráli v soupeřově třetině, tak šance, které jsme měli, jsme bohužel neproměňovali. Na konci první třetiny jsme udělali chybu a soupeř tuto šanci využil a odskočil na rozdíl dvou gólů. Do zápasu nás vrátily dva góly hned na úvod druhé třetiny. Byla jen škoda, že jsme jich nepřidali víc. Třetí třetina byla napínavá až do konce a myslím si, že dnes jsme byli lepším týmem, ale trápilo nás neproměňování šancí. Pochválil bych i soupeře, protože určitě nehrál jako tým, který je předposlední. Důležitá výhra před blížícím se play-off.

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ_-_KROMĚŘÍŽOstatní výsledky dvacátého čtvrtého kola: Dynamiters Blansko HK – SHKM Hodonín 5:2, SKMB Boskovice – HC Spartak Uherský Brod 11:4, HC Štika Rosice – HC Lvi Břeclav 5:6, Hokej Uherský Ostroh – HC Uherské Hradiště 4:0, HK Kroměříž – HC Spartak Velká Bíteš 6:3, HC Uničov – TJ Sokol Březina 3:1.

 

Program mužů na tento týden:
Sobota 15. 02. 2020 HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 17:30 hod. (zimní stadion – Velké Meziříčí)

HHK VM

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik
  • TS Velmez řidič_ banner dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.