Starší dorostenky byly úspěšné napůl

St.dorostenky 11.10.2020_copyPo dvoudenní víkendové anabázi do středních a západních Čech vezeme dva body.

Házená Mělník - TJ Sokol Velké Meziříčí 27:28 (14:15)

Ke zřejmě nadlouho posledním soutěžním utkáním jsme odcestovali nakonec pouze s dvanáctkou hráček, když jsme po neustálé mediální masáži těsně před odjezdem v sobotním dopoledni řešili ještě tři omluvenky vyplývající z obav před nákazou.
V sobotním podvečeru nás čekal dosud neznámý soupeř. Do utkání naše hráčky vstoupily sebevědomě a po dobře sehraných akcích poměrně snadno vedly. Následně jsme se začali přizpůsobovat hře soupeřek a do poločasu vyprodukovali málo vídaných dvanáct technických chyb! K našemu štěstí byly domácí hráčky v tomto ohledu ještě pilnější... Hra plná nepřesností, individuálních chyb, neproměňování těch nejvyloženějších šancí přinesla i překvapivě vyrovnaný stav po odehrání třiceti minut. Po poločasové trenérské masáži jsme začali opět dobře organizovanou hrou a navýšili až na šestigólový rozdíl. V dalších minutách jsme pak opět nepochopitelně zbrkle zakončovali, kupili chybu za chybou a tím domácí snaživý tým dostali zpět do hry o body. Následná přímá červená karta za oplácení, padající na vrub mladých a do té doby dobře rozhodujících rozhodčích i neproměněná sedmička v úplném závěru znamenala zbytečné drama. Po hrubé taktické chybě při osobní celoplošné obraně soupeřek jsme se ještě strachovali o dvoubodový zisk... Pozitivní byl návrat po zranění nohy Markéty Pospíšilové - exekutorky většiny sedmimetrových hodů, při absenci naší kanonýrky z minulých kol se ostatní hráčky rozdělily o gólové zásahy a přispěly tak ke kolektivnímu doslova vydřenému vítězství.

7 - m hody 0 : 11/7, vyloučení 5:1 – přímá ČK.
Sled branek: 0:4, 1:6, 2:7, 3:8, 6:8, 7:10, 9:10, 9:11, 11:11, 12:14, 13:15, 14:19, 18:19, 19:20, 19:25, 21:25, 22:26, 25:28, 26:28.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Odehnalová Tereza (6), Pospíšilová Markéta (6/6), Holíková Lenka (4/1), Horká Vendula (4), Rosická Bára (2), Kuřátková Klára (2), Borkovcová Tereza (1), Dusilová Valérie (1), Pospíšilová Magda (1), Koudelová Natálie (1). Trenéři Ing. Tomáš Partl, Ing. Vincenc Záviška, Andrea Kuřátková.

Házená Kynžvart - TJ Sokol Velké Meziříčí 42:20 (21:11)

Nedělní dopolední utkání mělo jasného favorita v domácím týmu. Naše herní koncepce vydržela pouhou čtvrthodinu hry. Poté jsme začali individuálně chybovat, po nepřesné a zbrklé střelbě se nestíhali vracet do obranné fáze a bylo zle. I přes oddechový čas a změny v rozestavění jsme působili do poločasu bezradně a místy tragicky. Skóre se dynamicky vyvíjelo ve prospěch Západočešek. Po změně stran byl obrázek podobný. Pokud se podařilo držet organizaci naší hry v mezích, dokázali jsme vzdorovat. Zbrklosti, nevynucené chyby a střelecké pokusy bez nápaditosti pak byly vodou na mlýn rozjetému domácímu týmu. Ten si z naší branky udělal střelnici a v tréninkovém tempu dokráčel k jednoznačnému vítězství.

7 - m hody 0 : 3/3, vyloučení 1:2.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Pospíšilová Markéta (6/3), Odehnalová Tereza (5), Holíková Lenka (2), Borkovcová Tereza (2), Dusilová Valérie (2), Rosická Bára (1), Kuřátková Klára (1), Koudelová Natálie (1), Horká Vendula, Pospíšilová Magda. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.