Meziříčí má volejbalisty z jiných krajů, nejen kadeti bydlí na internátu

P1240875Celkem čtyři studenti bydlí na internátu při Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel Velké Meziříčí, aby mohli v Meziříčí trénovat volejbal. Dva přestoupili na Základní školu Oslavická a dva dojíždějí na střední školy v Jihlavě. Všechny pojí stejný motiv – hrát tady volejbal. Jedná se vůbec o první rok spolupráce s místním internátem, který zabezpečil ubytovací kapacitu pro děti, jež nenavštěvují hotelovou školu.

„Velké poděkování patří oběma ředitelkám spřátelených škol. Paní ředitelce Paľovové za poskytnuté ubytování na internátu a paní ředitelce Bednářové za přijetí dvou nadaných žáků do devátého ročníku Základní školy Oslavická," říká trenér volejbalistů Štěpán Žaba. Žáci navštěvující základní školu, Tobiáš Řehoř a Matěj Vlk, pochází z Letovic a z Nového Rychnova. Oba hrají za kadety. Tobiáš Řehoř je dokonce v širší nominaci reprezentace do 16 let. „Moje motivace jít na internát do Velkého Meziříčí byl jednoznačně volejbal, ale taky dobrý kolektiv," odpověděl Tobiáš Řehoř na otázku, proč právě Meziříčí. „Tréninky mají 5x týdně a jsou šikovní," dodává trenér Žaba. Za týmy volejbalistů mluví jejich úspěchy a takový zájem o působení právě v jejich týmu, že už i žáci základních škol jsou ochotní bydlet na internátu.

Zuzana Najtová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Redaktor_dolu

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.