Trenéři zhodnotili podzimní sezónu starší přípravky U10

IMG-2968Podzimní část sezóny 2020/2021 je již za námi a je čas na krátkou rekapitulaci. Do sezóny nastoupilo celkem 23 fotbalistů ročníků 2010 a 2011. Trénovat se začalo ještě o prázdninách - první trénink byl již 10. srpna. Probíhal 3x týdně a jedna tréninková jednotka trvala 1,5 hodiny. V polovině srpna proběhlo 4denní fotbalové soustředění v Koněšíně. Kluci zde i spali, takže se vytvořila skvělá parta, která bude mít na co vzpomínat. Kromě utužení kolektivu se samozřejmě také věnovali fotbalovým a herním dovednostem. Co se kluci naučili, mohli vyzkoušet v odpoledních přátelských zápasech se soupeři, kteří za nimi přijeli.

Největší změna této sezóny, se kterou se museli „poprat", byl počet hráčů na hřišti. Od této sezóny již hrají v počtu 5+1. I když je to pouze jeden hráč navíc, tak to znamená mnoho nového. Ještě před začátkem krajského přeboru se zúčastnili několika turnajů, kde si mohli nový způsob hry vyzkoušet s předními týmy z celé ČR. O průběhu jsme již informovali.

Krajský přebor pro kluky začal 6. září 2020 a stihlo se odehrát celkem 6 kol. Hrálo se souběžně na dvou hřištích systémem 5+1. Celkem se tedy odehrálo 24 zápasů s celkovou bilancí 16 výher, 3 remízy a 5 proher. Celkem v zápasech kluci vstřelili 249 gólů. To je průměrně 10 gólů za zápas. Hráči FC VM předváděli jeden z nejlepších herních projevů ve většině zápasech v soutěži. Není proto náhoda, že se přes 2 předkola probojovali až do kvalifikace o postup mezi 24 nejlepších týmů celorepublikového turnaje Ondrášovka cup, o kterém by se dalo říci, že je svojí prestiží něco jako mistrovství republiky. Kvalifikační turnaj byl několik dní před svým termínem pořadateli odložen a s velkou pravděpodobností se odehraje až na jaře.

Za podzim udělali posun všichni hráči, ať už pohybový což je v tomto věku velmi důležité, tak samozřejmě fotbalový – to se týká dovedností s míčem a chápání hry jako celku.

Prostor pro vyjádření trenérů Robina Kašpara (R. K). a Dušana Smejkala (D.Š.)

Pánové, jak vy sami hodnotíte předčasně ukončenou podzimní sezónu 2020/2021?

R. K.: Jako nešťastnou vzhledem k předčasnému konci. Jinak jako úspěšnou vzhledem k fotbalovému progresu mezi začátkem a koncem podzimní části.

D. S.: S ohledem na to, jak se kluci zápas od zápasu zlepšovali individuálně i jako tým, musím hodnotit podzimní část sezóny kladně. A předčasný konec? Jsou bohužel věci, které neovlivníme.

Který zápas se, z vašeho pohledu, klukům povedl nejvíce?

R. K.: Jednoznačně vítězný zápas s FKM Vysočina Jihlava a to na obou hřištích!

D. S.: Co se týká předvedené hry, tak to byl jednoznačně zápas s FKM Vysočina Jihlava, kde klukům nebylo opravdu co vytknout. Musím však zmínit i první dvojutkání sezóny se Žďárem nad Sázavou a Vrchovinou, kdy se nám poprvé podařilo zvládnout hru 5+1, což pro nás v tu chvíli bylo klíčové.

Jaká jsou vaše očekávání v nadcházející jarní části?

R .K.: Co nejdříve se vrátit na pohybovou a fotbalovou úroveň podzimu a zkusit smazat prakticky neexistující zimní přípravu. Poté se zkusit se fotbalově posunout dál.

D. S.: Já hlavně doufám, že se všichni brzy potkáme na hřišti, abychom s kluky dohnali tréninkový výpadek. Je potřeba se co nejdříve dostat na úroveň, kterou jsme měli před ukončením podzimní sezóny. Jakmile se nám to podaří, budeme se dál snažit hráče fotbalově rozvíjet. Věřím, že pro nás jarní část bude úspěšná, protože máme výborné fotbalisty.

FC VM

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.