Výborný vstup do sezóny. Velkomeziříčští hokejisté udolali Kopřivnici

IMG 0890-1661-1200-900-90-center-middleHokejisté Velkého Meziříčí dokázali v úvodním kole II. ligy otočit nepříznivý průběh zápasu a výborně hrající Kopřivnici porazili 4:3!

V sobotu odstartovala třetí nejvyšší hokejová soutěž, II. liga ČR. Do Velkého Meziříčí zajížděl tým z Kopřivnice. Od úvodního buly viděli diváci kvalitní a rychlý hokej. Hosté se v čase 3:59 ujali vedení poté, co Dominik Pokorný zavezl kotouč do útočného pásma. Střelou z mezikruží vymetl horní růžek domácí svatyně – 1:0. Do šancí se postupně dostávali i hráči HHK. Tu největší měl v závěru 17. minuty Ondřej Malec, který se dostal k odraženému kotouči. Odkrytou branku hostí jen těsně minul. V závěru první třetiny kopřivničtí opět udeřili. Při signalizovaném vyloučení vstřelil do odkryté klece druhý gól Jakub Mach.

Do druhé části vstoupili domácí jako vyměnění. Hned po buly následoval rychlý přechod do útočného pásma. Střelu z hole Davida Horkého brankář hostů vyrazil. Zlepšený pohyb a důraz před soupeřovou brankou začal dělat soupeři problémy. Ve 25. minutě se dočkali domácí fanoušci. Tomáš Střecha zavezl touš do útočného pásma, po střele se kotouč odrazil na hůl Davida Křenka, který střelou pod horní tyč nedal brankáři Hromadovi šanci – 1:2. Ve 31. minutě se do obrovské šance dostal kopřivnický bek Miroslav Marek. Tvrdou střelu z mezikruží Jarda Juda ukryl v lapačce. Herní převaha domácího týmu byla ještě umocněna přesilovou hrou ve 33. minutě. Z této herní situace ale vyrovnání nepřišlo. Ve 37. minutě poslal Pavel Ambrož přesným pasem do brejku Davida Horkého. Tomu se, i přes faul hostujícího obránce, podařilo v pádu zasunout kotouč za Hromadova záda – 2:2.

Ve třetí části začali lépe hráči Kopřivnice. Na začátku 42. minuty vyslal jedovatou střelu na naši branku Patrik Gola. Projektil ukryl v lapačce velkomeziříčský brankář. V téže minutě se po zmatku v našem obranném pásmu k odraženému puku dostal Rostislav Vaněk, který strhl vedení na stranu hostí – 2:3. Po této brance měli kopřivničtí herní převahu, kterou nedokázali zužitkovat. A tak přišla odpověď domácích. Po chybné rozehrávce soupeře se ke kotouči dostal David Křenek, který svým důrazem v brankovišti na třetí pokus překonal kopřivnického brankáře – 3:3. V 54. minutě si vytvořila drtivý tlak první formace HHK. V rychlém sledu následovaly čtyři střely. Dvě z hole Davida Horkého a další dvě z hole Marcela Juráně. Brankář Hromada ale kotouč za svá záda nepustil. V 55. minutě se Tomáši Střechovi podařilo zachytit touš mířící do středního pásma, najel si mezi kruhy a nechytatelnou střelou vymetl šibenici Hromadovy klece 4:3. Závěrečný tlak hostujícího týmu, ani při hře bez brankáře již gól nepřinesl. Velkomeziříčští hokejisté si tak připsali první vítězství a do tabulky si připsali první tři mistrovské body.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
První třetina nebyla vůbec podle našich představ, hráli jsme nepřesně a bez patřičného nasazení a důrazu. Od druhé třetiny se to změnilo, hru jsme vyrovnali, dali jsme branky a dostali se tak do zápasu. Ale po nedůrazu na začátku 3. třetiny jsme opět museli dotahovat. Dostali jsme soupeře pod tlak, dvěma góly jsme utkání otočili a bereme 3 body. Kluky musím za dvě třetiny pochválit. Po nevydařené první třetině se hecli, našli v sobě vnitřní sílu, a přestože jsme většinu času prohrávali, utkání jsme zlomili a obrátili na naši stranu.

HHK VM – HC ISMM KOPŘIVNICE 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)
Góly a asistence: 24:49 Křenek (Střecha T., Strnad), 36:02 Horký (Ambrož), 46:40 Křenek (Střecha T., Strnad), 54:55 Střecha T. – 03:59 Pokorný (Bail), 19:41 Mach J. (Štěpánek, Gola), 41:48 Vaněk (Mach M., Seidler).
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Štourač) – Vlašín P., Slabý, Burian V., Kochánek, Vranka (21. Báňa), Ambrož – Malec, Juráň, Horký – Strnad, Křenek, Střecha T., Maštera, Střecha F., Rozmarín – Burian M. Trenéři: Vejmelka, Krča
Sestava HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Šindelka) – Krzak, Štěpánek, Mituchovič, Bail, Fojtík, Marek, Slavík – Häring, Mach J., Gola – Mach M., Seidler, Pargáč – Pokorný, Suchý, Pěnčík – Pindel, Vaněk, Sluštík. Trenér: Kofroň.
Rozhodčí: Kopeček – Bubela, Čelechovský.
Vyloučení: 1:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 28:32 (7:9, 9:9, 12:14)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Juda J. (HHK) - 90,63 % - 29 zákroků – 60 min.
Hromada (KOP) - 85,71 % - 24 zákroků – 60 min.
Diváci: 177

Jiří Mráz

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Podlahy

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.