Mladší dorostenky se drží na vítězné vlně

ml dorkyNeděle 3. října
2. liga mladších dorostenek
TJ Holešov - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:28 (13:15)

Po problematickém ranním odjezdu jsme se jen těžko dostávali do tempa. Díky naší „ospalé ???" a nevýrazné hře jsme se nebyli schopni gólově „utrhnout". Holešovské příliš nechybovaly. Úspěšnou souhrou se tlačily až na hranici brankoviště. V první půli měly výhodu šesti sedmiček a i díky tomu se držely v nejtěsnějším kontaktu. Udržovali jsme si minimální vedení, leč herní projev postrádal efektivnější zakončení a rychlejší řešení situací. Důrazná poločasová trenérská domluva měla vliv na zdařilý vstup do druhého dějství. Výrazné zlepšení vyneslo místy až pětigólový náskok. Ten jsme již i přes drobnou krizi dokázali uhájit až do vítězného konce. Střelecky se dařilo Veronice Hladíkové.

Příští sobotu odpoledne se představíme v domácím prostředí, sehrajeme odložené utkání 1. kola proti hráčkám SK Kuřim.

7 - m hody 8/6 : 3/2, vyloučení 2:5.
Sled branek: 0:1, 1:2, 2:3, 4:5, 6:7, 8:10, 10:13, 12:15, 13:17, 15:20, 16:21, 18:21, 19:24, 20:26, 23:26.

Hrály: Součková Marcela – Hladíková Veronika (10), Bibrová Tina (6), Holíková Lenka (4), Chlubnová Lucie (4), Rosická Bára (3/2), Vostalová Eva (1), Palasová Kateřina, Sýkorová Agáta, Buková Pavlína. Trenér ing. Tomáš Partl, vedoucí družstva Holík Miloš.

Starší dorostenky smolně - opět bez bodu

Neděle 3. října
2. liga starších dorostenek
Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Sokol Velké Meziříčí 23:22 (9:12)

dorostenkyÚvodní pětiminutovka patřila domácímu týmu, který s lehkostí skóroval. Naše ofenzivní obrana s přibývajícím časem začala lépe fungovat, platila na soupeřky a ty pod tlakem chybovaly. Do poločasové pauzy jsme předváděli zdařilou souhru. Po první půlhodině z toho byl zasloužený tříbrankový náskok. Do druhé půle jsme vstoupili oslabeni o vyloučenou, v krátkém časovém sledu jsme však pykali podruhé. Přetížená obrana nebyla schopna výrazněji omezit soupeřovy snahy, výrazně nevynucené útočné ztráty. Nastavená trenérská změna v systému hry našim hráčkám zjevně nepasovala. I přes návrat k „normálu" prvního dějství, výraznější progres nenastal. První přesný zásah jsme přidali až ve dvanácté minutě za stavu 18:14!!! Z naší branky pro nevolnost musela odejít do té doby dobře chytající Eliška Homolová, tu v řadě případů zdárně zastoupila Aneta Trojanová. Oboustranně přibývaly osobní souboje a vyloučení zejména v našich řadách (ve 2. půli 6). Domácí přesilovky efektivně využívali a místy navýšili až na šestigólový odstup, my pohrdli dvěma sedmičkami... Zvýšenou aktivitou jsme se začali postupně zvedat a ubírat z náskoku havlbrodských. Dvě a půl minuty před vypršením hrací doby jsme dorovnali na 21:21. V dramatickém závěru jsme poslední útočnou možnost na vyrovnání nevyužili, na tom nezměnil nic ani závěrečný devítimetrový hod po čase. Body tak v plné výši zůstaly domácímu týmu. Nepříjemností bylo zranění střelkyně Báry Rosické, které přejeme touto cestou bezproblémové uzdravení a brzký návrat do vítězného kolektivu.

Většina věkově starších dorostenek další sobotu nastoupí ve 2. kole Českého poháru žen. Vlastní druholigová dorostenecká soutěž má týdenní pauzu, pokračuje třetí říjnový víkend. Na domácí hřišti se postavíme hráčkám 1. SC Bohumín.

7 - m hody 7/5 : 4/2, vyloučení 2:8.
Sled branek: 3:0, 3:2, 4:6, 6:6, 5:3, 6:6, 8:7, 8:11, 10:12, 18:12, 18:14, 19:14, 20:15, 20:18, 21:19, 21:21,22:22.
Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Slámová Karolína (4/2), Kuřátková Klára (4), Holíková Lenka (3), Koudelová Natálie (3), Puffer Natálie (3), Borkovcová Tereza (2), Pospíšilová Magda (1), Rosická Bára (1), Bibrová Tina (1), Vostalová Eva, Sýkorová Agáta. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, vedoucí družstva Andrea Kuřátková.

Program ve sportovní hale „za Světlou"
Sobota 9. října 9,00 – 14,30 hodin Liga Vysočiny mladší žákyně
15,00 hodin II. liga mladší dorostenky SK Kuřim
Středa 13. října 20,00 hodin 3. kolo Český pohár muži TJ Sokol Nové Veselí (extraliga)