Obrat v druhé třetině na body s Opavou nestačil

baf08aafcd194dfaeef2366d38a71769HHK VM – HC Slezan Opava 4:5 (1:2, 3:1, 0:0)

Góly a asistence: 19:19 Horký (Slabý), 25:54 Křenek (Kochánek, Strnad), 35:43 Křenek (Strnad, Burian V.), 36:25 Střecha F. (Maštera, Báňa) – 15:49 Krupa (Štindl), 16:56 Krupa (Wolf), 25:35 Malina (Štindl, Wolf), 44:11 Wolf (Malina), 46:38 Štindl (Kadula, Peterka).
Sestava HHK Velké Meziříčí:
Juda J. (Krejčí) – Ambrož, Slabý, Kochánek, Burian V., Báňa, Vranka – Malec, Juráň, Horký – Strnad, Křenek, Střecha T. – Juda M., Střecha F., Maštera – Burian M., Rozmarín, Barák.
Trenéři: Vejmelka, Krča
Sestava HC Slezan Opava:
Piták (Baldik) – Zapletal, Kunc, Thiel, Šindelář, Ficek, Věntus, Zouhar – Wolf, Buršík, Krupa, Římský, Beránek, Kadula, Horný, Peterka, Vašenka, Vojtovič, Štindl, Malina.
Trenér: Tomášek
Rozhodčí: Blaha – Maloušek, Hübl.
Vyloučení: 6:4, využití: 2:2, v oslabení: 0:0.
Střely na branku: 33:30 (15:10, 11:9, 7:11)
Procentuální úspěšnost brankářů:
Juda J. (HHK) - 83,33 % - 25 zákroků – 59 min.
Piták (OPA) - 87,88 % - 29 zákroků – 60 min.
Diváci: 249

Velkomeziříčští hokejisté na domácím ledě podlehli Slezanu Opava. Přestože ve druhé třetině otočili ze stavu 1:3 na 4:3, další velké šance zahodili a soupeř ve třetí části trestal.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Věděli jsme, že nás čeká mladý dobře bruslící a výborně bránící tým. To se také potvrdilo. První třetina byla herně vyrovnaná, ale my jsme vyložené nabídnuté šance promrhali a soupeř dal první branku z dorážky a druhý velmi šťastný gól. Ve druhé třetině jsme hráli podle mých představ, byli jsme často na puku a diktovali tempo hry a navíc jsme využili vypracované šance, utkání otočili a vedli jsme 4:3. Třetí třetina mě mrzí. Hosté byli v této části aktivnější, vytěžili dva rychlé góly, narostli jim křídla a utkání otočili na svoji stranu. Od nás jsem pak čekal větší tlak do branky a větší důraz v jejich, před brankovém prostoru. A v závěru jsme bohužel šli dvakrát do oslabení, čímž jsme se připravili o možnost tlaku a vyrovnání. Myslím si, že dnes rozhodla naše koncovka, která měla být efektivnější. A hlavně jsme dostali některé laciné branky, což se ve vyrovnaném utkání nesmí stávat.

Program mistrovských zápasů mužů:
Sobota 16. 10. 2021 HC ISMM Kopřivnice – HHK Velké Meziříčí, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Kopřivnice)